Jesteś tutaj:-, Apple, Inne, Internet, iPhone, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Qualcomm i Apple pogodziły się w sądzie. Intel wycofuje się z biznesu modemów 5G

Qualcomm i Apple pogodziły się w sądzie. Intel wycofuje się z biznesu modemów 5G

Jeden z najbardziej wyczerpujących „konfliktów” w dziedzinie wysokich technologii w ostatnim czasie w końcu dobiega końca. Producent smartfonów Apple i producent procesorów mobilnych Qualcomm ogłosiły, że doszły do ugody w sądzie. Dodatkowo,  Intel poinformował o wycofaniu się z rozwoju modemów 5G.

W ramach umowy, obie  spółki podpisały umowę o nowych licencjach patentowych i dostawach procesorów dla iPhone i iPad w ciągu najbliższych 6 lat. Okres obowiązywania umowy może zostać przedłużony do kwietnia 2027 roku. Ponadto, Apple zapłaci Qualcomm określoną kwotę, która nie została ujawniona.

Wkrótce po wiadomościach o uregulowaniu stosunków Apple i Qualcomm, Intel poinformowała o wycofaniu się z biznesu w rozwoju modemów 5G dla smartfonów, choć firma nadal będzie rozwijać biznes w obszarze infrastruktury telekomunikacyjnej. Przypomnijmy, że Intel był jedynym dostawcą modemów dla iPhone w zeszłym roku, ale z opracowaniem modemów 5G firma miała problem.

Akcje Qualcomm wzrosły na wieść o ugodzie o ponad 20 proc., co zwiększyło kapitalizację spółki o około 14,5 mld Dolarów. Wygląda na to, że jest to najlepszy dzień na giełdzie dla Qualcomma od 1999 roku. Akcje spółki Intel natomiast gwałtownie spadły.Autor |2019-04-17T11:42:42+02:0017 kwietnia 2019 11:42|Kategorie: Aplikacje, Apple, Inne, Internet, iPhone, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. K 18 kwietnia 2019 w 00:03 - Odpowiedz

    „Spadĺy” o plus 2.5 percent?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.