Jesteś tutaj:-, iPhone, Newsy, Prawo, Top7-Qualcomm uzyskał zakaz sprzedaży iPhone w Chinach

Qualcomm uzyskał zakaz sprzedaży iPhone w Chinach

Chiński sąd zakazał sprzedaży i importowania wielu modeli Apple iPhone po rozpatrzeniu roszczenia od firmy Qualcomm.

Postępowanie sądowe między Apple i Qualcomm rozpoczęło się jeszcze w zeszłym roku. Jesienią 2017 roku Qualcomm, producent mobilnych chipsetów zwrócił się do chińskiego sądu domagając się zakazu sprzedaży i produkcji iPhone w Chinach.  Według Qualcomma Apple bezprawnie wykorzystuje trzy jego patenty. (Wcześniej, na początku 2017 roku, Apple złożyła antymonopolowy pozew przeciwko Qualcomm, oskarżając producenta o nieuczciwe praktyki licencjonowania oraz o to, że jako największy dostawca mobilnych układów, nadużywa swojej pozycji na rynku.)

Jak podaje CNN,  chiński sąd orzekł o zakazie sprzedaży i importowania wielu modeli iPhone — iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X (według analityków, pod zakaz podlega około 10-15 procent sprzedawanych w Chinach modeli Apple). Zakaz nie dotyczy nowych  iPhone XS, iPhone XS Plus i iPhone XR oraz urządzeń z najnowszym iOS 12.

Co w końcu stanie się ze sprzedażą iPhone w Chinach, na razie nie wiadomo. Decyzja sądu została publicznie ogłoszona  w poniedziałek i na razie Apple nie wycofał telefonów ze sprzedaży.Autor |2018-12-11T12:21:39+01:0011 grudnia 2018 12:21|Kategorie: Apple, iPhone, Newsy, Prawo, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.