Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Top7-Apple iOS 12 – nowy system operacyjny dla iPhone’ów i iPadów na WWDC 2018

Apple iOS 12 – nowy system operacyjny dla iPhone’ów i iPadów na WWDC 2018

Firma Apple na WWDC 2018 ogłosiła dzisiaj iOS 12, najnowszą wersję mobilnego systemu operacyjnego, zaprojektowaną w celu szybszego i bardziej elastycznego wykonywania codziennych zadań.

iOS 12 zmienia sposób, w jaki użytkownicy iOS postrzegają świat za pomocą AR, sprawia, że ​​komunikacja ma byćzabawna i ekspresyjna dzięki memoji i Group FaceTime, a dzięki Screen Time pomaga klientom zrozumieć i kontrolować czas spędzany na interakcji z urządzeniami z systemem iOS. iOS 12 wprowadza skróty Siri,  typu „zgubiłem klucze”, umożliwiające Siri pracę z dowolną aplikacją. Użytkownik będzie mógł tworzyć swoje własne skróty.

iOS 12 został zaprojektowany tak, aby codzienne zadania na iPhonie i iPadzie były szybsze i bardziej responsywne dzięki poprawie wydajności w całym systemie. Według Apple aparat uruchamia się o 70 procent szybciej, a klawiatura nawet o 50 procent. Nawet jeśli na systemie mamy otwartych wiele aplikacji, nowe aplikacje mogą uruchamiać się nawet dwa razy szybciej. iOS 12 wspiera wszystkie urządzenia od iPhone 5s, wprowadzonego w 2013 roku, do najbardziej zaawansowanego iPhone’a w historii, iPhone X.

Nowy iOS to oczywiście także nowe Memoji and Fun Camera Effects. Tym razem dodano  4 nowe Animoji i możliwość tworzenia własnych emocji (pełna personalizacja wyglądu, skóry, fryzury).

W iOS 12 Apple przeprojektowało też aplikację Zdjęcia, wyposażając aplikację w inteligentniejsze sugestie i ulepszonemu wyszukiwaniu. Udoskonalony program pozwoli na gromadzenie zdjęć uwzględniając miejsca, wydarzenia, czy też osoby. Zdjęcia zyskały nowy widok „Dla Ciebie”, w którym prezentowane są wybrane przez program zdjęcia także te od znajomych, w iCloud. Aplikacja FaceTime, pozwala na rozmowy grupowe. W ramach „Group FaceTime” można rozmawiać z wieloma osobami jednocześnie –  do 32 osób, które integruje się z iMessage.

W nowym iOS 12 pojawiła się nowa funkcja „nie przeszkadzać w trakcie snu”, która wycisza zupełnie powiadomienia. Funkcja pozwoli na wybieranie konkretnych godzin, w trakcie których nie będą pojawiać się powiadomienia.

ios12 screen time

Screen Time

Prywatność i ochrona

Podobnie jak w przypadku wszystkich aktualizacji oprogramowania Apple, zadbało o zwiększona prywatność i bezpieczeństwo, pozostają one najwyższym priorytetem w iOS 12. W Safari ulepszona funkcja Intelligent Tracking Prevention pomaga ona blokować przyciski „Like” i „Share” w mediach społecznościowych i komentować użytkowników bez uprawnień. Safari przedstawia teraz również uproszczone informacje o systemie, gdy użytkownicy przeglądają internet, zapobiegając ich śledzeniu w oparciu o ich konfigurację systemu. Safari teraz automatycznie tworzy i przechowuje silne hasła.

Dodatkowe aplikacje:

źródło: AppleAutor |2018-06-04T21:42:47+02:004 czerwca 2018 21:04|Kategorie: Apple, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.