Jesteś tutaj:-, Apple, Inne, Internet, Newsy-Facebook prezentuje klona Snapchata, który zajmie jedynie 25 megabajtów pamięci

Facebook prezentuje klona Snapchata, który zajmie jedynie 25 megabajtów pamięci

A co powiecie, gdyby Snapchat zajmował jedynie 25 megabajtów? Mark Zuckerberg postanowił stworzyć aplikację, która będzie miała większość funkcjonalności „duszka”, a jednocześnie zajmie prawie trzy razy mniej miejsca w pamięci wewnętrznej urządzenia.

Facebook Flash jest dedykowaną na rynki słabiej rozwinięte aplikacją typu Snapchat. Oferuje podobne funkcje, co oryginał przy czym jest o wiele mniejsza. Zdaniem Zuckerberga rozwiązanie takie zainteresuje nastolatków chociażby z Brazylii, którzy nie dysponują najnowszymi flagowcami i liczy się dla nich każdy magabajt wolnego miejsca na ich budżetowcach.


Taktyka Facebooka jest naprawdę przemyślana. Snapchat w krajach bardziej rozwiniętych jest na tyle popularny, że kolejnej tego typu samodzielnej aplikacji nie potrzeba. Przyzwyczajeni użytkownicy niechętnie przechodziliby do „konkurencji”, a start na rynku, który nie jest jeszcze opanowany do końca przez Snapchata nie wydaje się złym ruchem, zważywszy na fakt, że nastolatkowie z krajów mniej rozwiniętych prawdopodobnie naprawdę zwracają uwagę na chociażby wagę aplikacji.

Facebook Flash zadebiutował już na brazylijskim Google Play. Firma nie wyklucza wprowadzenia aplikacji na inne rynki.

Źródło: androidpolice.com

TomaszAutor |2016-11-12T11:34:39+02:0012 listopada 2016 11:34|Kategorie: Android, Apple, Inne, Internet, Newsy|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Wicked 13 listopada 2016 w 09:32 - Odpowiedz

    Nastolatkowie w mniej rozwiniętych krajach na pewno chcą dorównać nastolatkom w bardziej rozwiniętych krajach, więc będą używać Snapchat’a.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.