Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Apple rejestruje domenę motoryzacyjną apple.car

Apple rejestruje domenę motoryzacyjną apple.car

Gigant z Cupertino w Kalifornii zarejestrował własnie domenę „apple.car”, dając tym powód do spekulacji o zwrocie firmy w stronę przemysłu samochodowego. „Może to mieć związek z aplikacją dla IPhone’ów przeznaczoną dla kierowców, ale nie musi” – komentuje w sobotę agencja Reutera.

Aplikacja „Apple’s CarPlay” ma umożliwiać dokonywanie połączeń, słuchanie muzyki i sprawdzanie poczty głosowej bez odrywania rąk od kierownicy – czytamy w komentarzu.

Wydaje się, że firma Apple od dawna jest zainteresowana wejściem na rynek motoryzacyjny. Project Titan może okazać się najbardziej ambitnym planem z jakim mierzyło się do tej pory Apple. Koncern nie potwierdził planów wypuszczenia na rynek własnego samochodu. Jednak amerykańskie media donoszą, że w ostatnich miesiącach firma z Kalifornii miała zatrudnić grupę ekspertów z dziedziny m.in. baterii i robotyki, w tym byłego ekspertów z Tesla Motors, który ma pracować nad elektrycznym samochodem (kodowa nazwa Project Titan). Jednak do tej pory nikt nie widział ani prototypu, ani szkiców samochodów.

Nazwy dla domeny zarezerwowanej przez korporację Apple Inc. w grudniu są następujące: „apple.car”, „apple.cars” oraz „apple.auto” – wynika z informacji zamieszczonych na portalu MacRumors (Plotki ze świata Mac).

Jak donosi The Wall Street Journal w 2019 roku, oprócz kolejnego iPhone’a pojawi się pierwszy samochód z logo nagryzionego jabłka. Apple odmówił komentarza na temat tego, co nazywa „plotkami i spekulacjami”.

źródło: TVPInfo

KanAutor |2016-01-11T10:56:56+02:0011 stycznia 2016 10:56|Kategorie: Apple, Newsy, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.