Jesteś tutaj:-, iPhone, Newsy, Rynek, Sprzęt, Telefony-Sprzedaż iPhoneów w II kwartale przekroczy 50 milionów urządzeń?

Sprzedaż iPhoneów w II kwartale przekroczy 50 milionów urządzeń?

I kwartał 2015 roku okazał się dla Apple rekordowy, ale nie wygląda na to, żeby kolejne miesiące miały przynieść zdecydowane spadki sprzedaży iPhone’ów. Analitycy szacują, że w II kwartale firmie uda się sprzedać ponad 51 mln tych urządzeń.

Apple iPhone 6
Apple iPhone 6

Według nowego raportu firmy UBS Evidence Lab, sprzedaż iPhone’ów w II kwartale wyniesie aż 51,1 egzemplarzy. Analitycy z Wall Street mówią o 45 milionach, ale jak dotąd bardziej wiarygodne okazywały się szacunki UBS.

Za tak dobrą sprzedaż ma być odpowiedzialny głównie rynek chiński, na którym Apple wyprzedziło nawet lokalne Xiaomi. Dla porównania, udziały Samsunga w Chinach zmalały w ciągu roku aż o 50 %. Wzrost sprzedaży iPhone’ów obserwuje się także w największych krajach Europy, gdzie wielu użytkowników przesiada się z Androida na smartfona z iOS.

Źródło: Business Insider

SewixAutor |2015-05-15T05:55:36+02:0015 maja 2015 05:55|Kategorie: Apple, iPhone, Newsy, Rynek, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. zygmunt 15 maja 2015 w 06:57 - Odpowiedz

    Bo iPhone jest teraz tańszy niż samsung s6 a za dwa lata galaxy będzie warty 100 zl a iPhone będzie coś sobą nadal reprezentował. to nie jest tajemnica tylko suche fakty. oczywiście androida tez juz normalni ludzie maja powoli dość, szczególnie ci ludzie którzy używają telefonu do dzwonienia, sms , mms (robienie zdjęć)

  2. Tornado13 15 maja 2015 w 08:00 - Odpowiedz

    Ja juz dawno pozbylem się smartfona z androidem 🙂 teraz mam z WP i jestem mega zadowolony:-) jeśli chodzi o mnie… To WP o wiele bardziej mi pasuje 🙂 i co najważniejsze idzie płynnie 🙂 andek po roku uzytkowania zamula i co chwile trzeba go czyścić:-( mam tableta jeszcze z andkiem i minęło pół roku i mi zamula zawiesza się ,a trochę mniej kosztował 🙁 następny będzie z windowsem:-) pozdrawiam

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.