Jesteś tutaj:-, iPhone, Newsy, Sprzęt, Telefony-iPhone z system, który ograniczy skutki upadku

iPhone z system, który ograniczy skutki upadku

Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych nadało niedawno kolejny patent firmie Apple. Nowy patent, który udało się otrzymać Apple, może ograniczyć skutki upadku telefonu.


Patent obejmuje zastosowanie analizatora ruchu, który rozpozna, z jaką szybkością iGadżet spada. Następnie analizator rozpocznie procedurę obrócenia urządzenia w taki sposób, aby ograniczyć skutki uderzenia. Odnosząc się do czasem kuriozalnych patentów nadawanych firmie z Cupertino (cyfrowe przewracanie kartek , blokowanie ekranu, kształt obudowy ) ten wydaje się być całkiem interesujący.


Schemat dołączony do dokumentu patentowego ujawnia, że rozwiązanie polega na wykorzystaniu w tym celu wbudowanych modułów i sensorów takich jak akcelerometr, żyroskop i GPS oraz silniczka. Zadaniem ich będzie czuwanie nad telefonem, a w momencie zagrożenia odpowiednio zorientować iPhone’a podczas spadania. Funkcję napędu obracającego telefon mógłby pełnić element odpowiadający za wibracje.


Dodatkową ochronę przed upadkiem ma stanowić specjalny zatrzask wyposażony w pojemnik gazowy, który w odpowiednim momencie, niczym katapulta w fotelu pilota zamortyzuje uderzenie iPhone’a o ziemię.

Teza, mówiąca o tym, że firma z Cupertino patentuje rozwiązania, które nikomu nie wpadłyby nawet do głowy, że można je opatentować, jak widać z powyższego kolejny raz została potwierdzona.

źródło: appleinsider.com/

KanAutor |2014-12-03T09:00:12+02:003 grudnia 2014 09:00|Kategorie: Apple, iPhone, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Kto3 3 grudnia 2014 w 14:04 - Odpowiedz

    Poproszę takie urządzenie wbudowywać w każdą kanapkę!
    Wtedy zawsze upadnie masłem do góry, a nie na dywan!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.