Jesteś tutaj:-, Apple, Internet, Newsy, Rynek, Samsung-Google pomoże obronie Samsunga w procesie przeciwko Apple

Google pomoże obronie Samsunga w procesie przeciwko Apple

Google postanowiło pomóc obronie prawnej Samsunga w trwającym procesie przeciwko Apple, wywiązując się w ten sposób z zobowiązań zawartych między dwoma gigantami. Układ ujawnił prawnik Google, który zeznawał podczas procesu.


W ramach umowy, teraz to Google przejmie na siebie obronę niektórych naruszeń patentowych, o które spór toczy Apple. Chodzi tu o patenty ‚414 i ‚959, dotyczące synchronizacji w tle i uniwersalnego wyszukiwania, spośród pięciu, za naruszenie których Apple żąda od Samsunga ponad 2 miliardów dolarów odszkodowania. Co więcej, firma z Mountain View wypłaci Samsungowi odpowiednią bonifikatę w przypadku, gdy Koreańczykom nie uda się wybronić.

Ruch Google nie stanowi raczej zaskoczenia. Mimo, że firma nie jest wymieniona w pozwie Apple , spora część procesu jest związana z Androidem i jego funkcjami. Najlepsi inżynierowie Google zostali już wezwani do złożenia zeznań, że Android został zaprojektowany niezależnie od systemu iOS.


Pomimo faktu, że spór dotyczy przede wszystkim systemu operacyjnego Google Android, który rzekomo narusza patenty Apple, to firma Samsung jest łatwiejszym celem tej batalii prawnej. Koreański gigant czerpie ogromne zyski ze sprzedaży urządzeń z systemem Android, tymczasem Google zarabia pośrednio na reklamach i usługach, a sama dystrybucja Androida jest darmowa.

Źródło: Gsmarena

SewixAutor |2014-04-23T15:36:24+02:0023 kwietnia 2014 15:36|Kategorie: Android, Apple, Internet, Newsy, Rynek, Samsung|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. DigitalAngel 23 kwietnia 2014 w 13:41 - Odpowiedz

    Hehe niezly numer. Kiedys Apple robil awanture Microsoftowi o nieuczciwosc i zlodziejstwo, a teraz Apple sie zrobil jak hiena. Bardzo dobrze, ze Google pomoze Samsungowi 🙂

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.