Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony-Trzeci podgląd deweloperski Androida O potwierdza oficjalny numer wydania, 8.0

Trzeci podgląd deweloperski Androida O potwierdza oficjalny numer wydania, 8.0

Google udostępniło trzeci, przedostatni podgląd deweloperski Androida O. Najnowsza wersja potwierdza numer oprogramowania – nie ma w tym temacie żadnych niespodzianek, tegoroczna edycja systemu z zielonym stworkiem będzie oznaczana numerem 8.0.


Wersja DP3 Androida O wprowadza głównie poprawki w kwestii stabilności, jednak dodane zostało też kilka nowych funkcji. Jedną z nich są nowe, kolorowe powiadomienia – jeśli aplikacja wyświetla powiadomienia z obrazkami, ich tło automatycznie przybiera odpowiedni kolor. Możliwe też będzie wyświetlanie powiadomień o aplikacjach działających w tle.

Trzeci podgląd deweloperski Androida O zawiera interfejsy programistyczne aplikacji w finalnej wersji, co oznacza, że deweloperzy mogą już przygotowywać nowe wersje swoich programów i umieszczać je w Sklepie Play. W przyszłym miesiącu pojawi się wersja DP4 z ostatnimi poprawkami, a na jesień zaplanowana jest premiera Androida O. Nowy system trafi najpierw do nowych Pixeli od Google.

Źródło: Google

Tomasz

Autor |2017-06-10T14:49:54+02:0010 czerwca 2017 14:49|Kategorie: Android, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. Blom 10 czerwca 2017 w 13:30 - Odpowiedz

    Sezon ogórkowy w toku, jak już piszą, o tym, że 8 wersja będzie miała literkę O. To takie odkrywcze, nikt się nie zorientował od 7 wersji, że nazwy idą alfabetycznie.

  2. wak 11 czerwca 2017 w 04:29 - Odpowiedz

    Ten „nadgryziony stworek” to pewnie autor informacji.

  3. mat 11 czerwca 2017 w 23:03 - Odpowiedz

    chyba od wersji 1.0 (Apple Pie) ->A

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.