Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Google chce usunąć szybkie ładowanie z Androida

Google chce usunąć szybkie ładowanie z Androida

Wielu producentów smartfonów (oraz podzespołów do nich) ma własne metody szybkiego ładowania swoich urządzeń, np. Qualcomm Quick Charge, MediaTek Pump Express, Huawei Super Charge czy Google do podjęcia dość radykalnych kroków.


W najnowszym CDD Androida 7.0, czyli Compatibility Definition Document (pol. dokumencie definicji kompatybilności), Google określiło kilka zasad mających utrudnić producentom stosowanie własnych metod szybkiego ładowania przez USB-C. Dokument ten mówi, że „mocno zalecana” jest rezygnacja ze wsparcia dla modyfikowania napięcia na przewodzie zasilania Vbus USB-C oraz dla zmieniania ról źródła i urządzenia mogących powodować niesprawne działanie ze standardowymi ładowarkami. Podkreślono także, że o ile na chwilę obecną są to tylko zalecenia, to w przyszłości mogą zamienić się w wymogi.

Taki opis jest zasadniczo określeniem działania np. Quick Charge od Qualcomma, używanym obecnie w smartfonach takich jak HTC 10 czy LG G5. Preferowaną przez Google metodą sprawniejszego ładowania telefonów jest obecne w Pixelach Power Delivery. Nowy CDD wymaga także od urządzeń z Androidem 7.0 wykrywania ładowarek zarówno 1,5 A, jak i 3 A, oraz zmian w ilości przesyłanej mocy. Teoretycznie oznacza to, że standardowe 3-amperowe ładowarki mogą niedługo stać się wystarczającą metodą szybkiego naładowania większości sprzętów działających pod kontrolą Androida.

Źródło: androidcentral.com

Tomasz



Autor |2016-11-08T21:05:31+01:008 listopada 2016 21:05|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. mac 8 listopada 2016 w 23:07 - Odpowiedz

    A moze by tak cwaniaki z Mountain View zamiast tracic czas na nieistotne brednie wzieli sie za poprawe modelu dystrybucji oprogramowania? Poki co biora udzial w rabowaniu klientow ku uciesze producentow telefonow. Jesli jakis wytworca urzadzenia zapewnia szybkie ladowanie to ma obowiazek obsluzyc takze w sposob bezpieczny wszytkie inne tryby pracy ukladu ladowania. Inaczej skonczy z wyrokiem sadu i wysokim odszkodowaniem dla klienta, ktory ucierpial przez wadliwe dzialanie dostarczonego towaru. Dobry Wujek Booble znow probuje forsowac jakies swoje badziewne rozwiazanie, taka prawda …

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.