Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony-Firefox 49 – większe wsparcie dla wieloprocesowości oraz nowe funkcje

Firefox 49 – większe wsparcie dla wieloprocesowości oraz nowe funkcje

Firefox 49 w wersji desktopowej i na Androida jest już dostępny. Najnowsze wydanie Firefoksa to większe wsparcie dla wieloprocesowości, wprowadzono zmiany w Trybie Czytelnika, a w wersji na Androida umożliwiono przeglądanie stron w trybie offline.


Większe wsparcie dla wersji wieloprocesorowej

W zeszłym miesiącu Mozilla rozpoczęła najważniejszą zmianę w historii przeglądarki, dodając obsługę wieloprocesowości co oznacza, że Firefox jest bardziej responsywny i działa dużo płynniej. Testy pokazują, że jego wydajność wzrosła o 400%.

W pierwszej fazie do wielowątkowości mieli dostęp tylko użytkownicy nieużywający dodatków. W tym wydaniu rozszerzyliśmy wsparcie o podstawowy zestaw kompatybilnych dodatków. W 2017 roku wszyscy użytkownicy Firefoksa otrzymają wsparcie dla wielu procesów.

Ulepszenia desktopowej wersji Trybu Czytelnika

W najnowszym wydaniu w Trybie Czytelnika zaszły dwie duże zmiany – usunięto zbędne przyciski, reklamy i zdjęcia w tle oraz zmieniono rozmiar czcionki, kontrast i układ strony, uzyskując lepszą czytelność. Dodano też opcję czytania tekstu na głos, co oznacza że Tryb Czytelnika przeczyta nasze ulubione artykuły, w międzyczasie pozwalając nam na jednoczesne przeglądanie stron.

Zwiększono też możliwości indywidualnego dostosowania Trybu Czytelnika, dzięki czemu możecie zmienić rozmiar i czcionkę tekstu oraz wybrać głos. A jeśli jesteście nocnym markiem możecie czytać w ciemnościach zmieniając tryb z jasnego na ciemny.

Wyświetlanie stron w trybie offline na Androidzie

Jeśli nie macie dostępu do internetu lub Wasze połączenie nie jest stabilne, wybrane strony z historii przeglądania będziecie mogli przeglądać w trybie offline. Funkcja działa z wieloma stronami, jednak zależy od specyfikacji Waszego urządzenia. Wypróbuj ją otwierając Firefoksa kiedy Twój telefon jest w trybie samolotowym.

english-ff49-cache-offline-content-screenshot_20160907-104644-29525245795_2b6324f467_o

Firefox na Androida w trybie offline

Mozilla poinformowała także, że kontynuuje prace nad aktualizacjami i nowymi funkcjami, które czynią korzystanie z Firefoksa jeszcze lepszym.

źródło; Mozilla

KanAutor |2016-09-21T11:40:31+02:0021 września 2016 11:40|Kategorie: Android, Aplikacje, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Stop dla Orange 21 września 2016 w 10:46 - Odpowiedz

    Jaki jes adres email mozilli? Nigdzie nie moge znalezc. Tylko jest przez strone a do tego nie noge znalzezc tej opcji aby napisac do nich. Moze ktos podlinkowac.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.