Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Corning przedstawia nowe, jeszcze wytrzymalsze szkło Gorilla Glass 5

Corning przedstawia nowe, jeszcze wytrzymalsze szkło Gorilla Glass 5

Producent szkła Corning właśnie pokazał światu najnowszą wersję Gorilla Glass – chemicznie wzmacnianej szybki, z której korzysta mniej więcej cztery i pół miliarda urządzeń na całym świecie.


Nowe szkło zostało zoptymalizowane pod kątem wytrzymałości w upadkach z poziomu między talią a barkiem, czyli tam, gdzie najczęściej trzymamy smartfona. Gorilla Glass 5 wytrzymuje według producenta 80% upadków z wysokości 1,6 metra.

Wewnętrzne badania przeprowadzone przez Corning wykazały, że aż 85 procent posiadaczy smartfonów upuściło swoje urządzenia w ciągu ostatniego roku, a dwie trzecie z tych upadków były z wysokości między barkiem a talią. Do tego zadbano o szczególną wytrzymałość w zetknięciach z szorstkimi powierzchniami i ostrymi krawędziami.

Realne wyniki będą się różnić w zależności od modelu telefonu. Testowane egzemplarze szkła miały grubość 0,6 mm, natomiast producenci smartfonów używają szybek nawet tak cienkich jak 0,4 mm. Wytrzymałość jest również zależna od budowy korpusu telefonu.

Źródło: theverge.com

paulinaAutor |2016-07-21T20:08:36+01:0021 lipca 2016 20:08|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.