Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony-Google pracuje nad całkiem własnym smartfonem

Google pracuje nad całkiem własnym smartfonem

Według najnowszych doniesień Google planuje przedstawić własnego smartfona przed końcem tego roku. W przeciwieństwie do Nexusów, tworzonych przez popularnych producentów smartfonów, będzie to urządzenie zbudowane w stu procentach przez Google.

logo Google

Niestety na chwilę obecną nie są dostępne żadne informacje na temat specyfikacji. Można się jednak spodziewać, że będzie to topowy smartfon mogący konkurować z androidowymi flagowcami oraz iPhone’ami. Jak dotąd design smartfonów Google’a, czyli Nexusów, był wspólnym dziełem Google oraz producentów, podczas gdy ci pierwsi mieli pełną kontrolę nad oprogramowaniem, marketingiem i dystrybucją. Być może planowane jest rozszerzenie linii Pixel, aby pokazać partnerom, jaka jest wizja Google na wysokopółkowego smartfona.

W pewnych aspektach wydanie takiego urządzenia upodabnia Google do Apple – będą to jedyne firmy na rynku odpowiedzialne zarówno za oprogramowanie, jak i wewnętrzne komponenty swego sprzętu. W przypadku iPhone’ów ma to zazwyczaj efekt dobrej wydajności oraz długiej żywotności baterii, nawet pomimo słabszych specyfikacji niż u androidowych kuzynów.

Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, zapowiada, że pomimo nacisku na stworzenie własnego urządzenia nie przerwie współpracy z innymi producentami i rozwijania linii Nexus.

Źródło: phandroid.com

paulinaAutor |2016-06-27T10:47:18+02:0027 czerwca 2016 10:47|Kategorie: Android, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.