Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Aplikacje napisane na Androida w Chrome, czemu nie

Aplikacje napisane na Androida w Chrome, czemu nie

Google udostępnił interesujące rozszerzenie, które znacznie rozszerza możliwości przeglądarki Chrome. Obsługuje ona teraz aplikacje napisane na Androida, choć wiąże się to też z pewnymi ograniczeniami.

Obsługa androidowych aplikacji możliwa jest dzięki ARC (App Runtime for Chrome). Po pobraniu rozszerzenia ze strony Google wystarczy ściągnąć plik APK aplikacji, by uruchomić go w przeglądarce. Programy obsługiwane są zazwyczaj dobrze, choć nie wszystkie aplikacje są kompatybilne z ARC. Nie działają też funkcje związane z aparatem, czujnikiem ruchu i podobnymi, sprzętowymi elementami, niemniej jednak nie jest to duże utrudnienie. ARC ma bowiem umożliwiać przede wszystkim testowanie aplikacji, a nie stałą pracę w uruchamianych za jego pośrednictwem programach.

Uruchamianie aplikacji z Androida jest możliwe zarówno w Windows i OS X, jak i w Linuksie oraz Chrome OS. Dla tego ostatniego systemu jest to szczególnie ważne. Obecnie ARC jest tylko platformą testową, ale pokazuje, że w przyszłości oprogramowanie systemów Google ma szansę zostać bardziej ujednolicone.

źródło: Connected Magazine

Kan

Autor |2015-04-06T07:14:33+02:006 kwietnia 2015 07:14|Kategorie: Android, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile