Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Polki i Polacy chcą oszczędzać energię w domu w sposób „smart”

Polki i Polacy chcą oszczędzać energię w domu w sposób „smart”

Aż 9 na 10 Polaków wskazało chęć oszczędzania energii jako najważniejszy aspekt przy wyborze sprzętów AGD do swoich domów. Jest to wyniki najnowszego badania Grupy IQS wykonanego na zlecenie Samsung.

 

Skuteczne pranie w zimnej wodzie i lodówka, która oszczędza Twoją energię

Istnieje kilka inteligentnych technologii Samsung, które sprawiają, że energię możemy oszczędzać de facto bez wysiłku, prosto i przy codziennym użytkowaniu. Takie możliwości daje m.in. Program Pranie optymalne AI w pralkach Samsung . Za pomocą precyzyjnych czujników dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Nie musimy się martwić o to, czy wybraliśmy odpowiedni program i zastanawiać się, czy dobrze odmierzyliśmy ilość płynu do prania. Program Pranie optymalne AI pozwala więc zoptymalizować zużycie energii i detergentu z korzyścią dla środowiska, a wygoda tego rozwiązania jest nie do przecenienia. Natomiast dzięki technologii Samsung AI EcoBubble™ możemy skutecznie prać już w temperaturze 15°C. Pranie w zimnej wodzie pozwala ograniczyć zużycie energii do 70% przy zachowaniu skuteczności prania.

Co więcej, w tym roku Samsung wprowadził na rynek, przełomową technologię, dzięki której lodówka chłodzi i oszczędza energię elektryczną jednocześnie. Nowe lodówki Samsung zostały wyposażone w moduł Wi-Fi, który umożliwia połączenie urządzenia z aplikacją SmartThings. Aby oszczędzać do 15% energii w aplikacji, jednym przyciskiem włączamy tryb AI Energy Mode. Natomiast w piekarniku Samsung Dual Cook Steam™ przygotujemy dwie potrawy jednocześnie, w różnych trybach i temperaturach. Możemy też piec naszą potrawę tylko w połowie piekarnika, nie rozgrzewając całości. Oszczędzając nie tylko energię, ale również czas.

Inteligentne rozwiązania możemy wykorzystywać również podczas sprzątania. Najnowszy i najmocniejszy odkurzacz pionowy Samsung; Bespoke Jet AI posiada tryb AI, w którym urządzenie rozpoznaje rodzaj powierzchni i dostosowuje do niej moc ssącą, tak aby na bieżąco optymalizować zużycie energii. Dzięki temu mniej zużywamy baterię i możemy odkurzać dłużej.

 

Newsroom 3 2000x948

 

SmartThings to druga najpopularniejsza aplikacja do zarządzania smart home w Polsce

Jednocześnie w/w badanie pokazało, że 6 na 10 Polaków chce zarządzać inteligentnymi urządzeniami w domu z poziomu jednej aplikacji. Takie możliwości daje właśnie SmartThings, która jest kompatybilna z ponad 5000 zewnętrznymi urządzeniami. Aplikacja pozwala między innymi monitorować zużycie energii oraz podpowiada jak ją oszczędzać. To również jedna z tych funkcji, która jest najbardziej atrakcyjna dla aż 77% Polek i Polaków.

W aplikacji SmartThings sprawdzimy miesięczne, tygodniowe, dzienne, a nawet godzinowe zużycie energii poszczególnych wybranych urządzeń domowych oraz całościowe zużycie energii w domu. Możemy określić w niej cel na dany miesiąc i otrzymać powiadomienie, gdy zużycie energii będzie bliskie jego przekroczeniu. Co więcej, w aplikacji możemy aktywować tryb AI Energy Mode. Wówczas wszystkie podłączone do aplikacji urządzenia przełączą się automatycznie w tryb oszczędzania tak, aby zużyć jak najmniej energii elektrycznej z korzyścią dla budżetu i środowiska.

 

Autor |2023-11-17T10:29:29+01:0017 listopada 2023 11:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.