Jesteś tutaj:-, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Epson na Kinomural 2021: najjaśniejszy projektor 3LCD na świecie wyświetli video-art na ścianach kamienic Wrocławia

Epson na Kinomural 2021: najjaśniejszy projektor 3LCD na świecie wyświetli video-art na ścianach kamienic Wrocławia

Już 25 września b.r. odbędzie się kolejna edycja projektu audiowizualnego – Kinomural. Po raz kolejny Epson, wspiera to przedsięwzięcie jako partner technologiczny, dostarczając projektory, które będą oświetlać kamienice wrocławskiego Nadodrza, służące za olbrzymie ekrany. Jednym z nich będzie Epson EB-L30000U, czyli najjaśniejszy projektor 3LCD o wyjątkowej mocy 30 tys. lumenów, który w Polsce zaświeci po raz pierwszy.

Kinomural to unikatowy w skali kraju i świata projekt z pogranicza filmu i sztuk wizualnych tworzący nową jakość powstałą z połączenia sztuki audiowizualnej z tkanką miejską. Za jego sprawą już po raz trzeci Wrocław zamieni się w miasto animowanych murali.

 

Kinomural 2020 fot. Jerzy Wypych (5).jpg

 

Podczas 3. edycji Kinomuralu na 5 ścianach wrocławskich kamienic podziwiać będziemy 90 wielkoformatowych projekcji autorstwa ponad 50 artystów audiowizualnych z kraju i zagranicy. Poza instalacjami adresowanymi do dorosłych, w programie znalazły się też kinomurale dla najmłodszych.

l30000u black 04.png

Wydarzeniem specjalnym będzie projekt manufaktury kinoMANUAL i Beaty Rojek, a jedna ze ścian zamieni się w wielki skaner, który odczyta wiersz Tadeusza Różewicza. W programie tegorocznej edycji znajdą się także dedykowane prace 15 młodych twórców będące owocem wielomiesięcznej współpracy Kinomuralu z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Widzowie zobaczą także premierę projektu „THR – przygody na pograniczu” autorstwa Tomka Tryzny i Agaty Bartos oraz cykl animacji dla dzieci – „Dobranocka”. Gigantyczne obrazy z animacjami wyświetlanymi na XIX wiecznych kamienicach będzie można oglądać w sobotę 25 września b.r. na Nadodrzu, od 19:30 do 22:00. Wstęp wolny.

 

Kinomural2020(8)fot.Jerzy Wypych.jpg

 

Podobnie jak w 2020, Epson został partnerem tegorocznej edycji. Ruchome murale będą w tym roku wyświetlane m.in. przy użyciu najjaśniejszego na polskim rynku projektora 3LCD o mocy 30 000 lumenów, czyli Epson EB-L30000U. Oprócz niego za wyświetlanie efektownych wizualizacji na gigantycznych ekranach, którymi są ściany kamienic, odpowiadać będzie m.in. model EB-L20000U. Oba modele to urządzenia klasy instalacyjnej z laserowym źródłem światła, które zapewnia obraz w rozdzielczości Full HD WUXGA z podbiciem obrazu do 4K, o jasności odpowiednio 30 000 i 20 000 lumenów. Warto podkreślić, że technologia 3LCD (w którą wyposażone są wszystkie projektory japońskiego producenta) zapewnia jednakowe natężenie światła białego oraz barwnego, co jest szczególnie ważne, m.in. do zachowania najwyższych parametrów obrazu, w przypadku wymagającej projekcji organizowanej pod gołym niebem.

 

fot Piotr Bartos.jpg

 

„W Epson cieszymy się, mogąc wspierać inicjatywy artystyczne oparte na nowych technologiach, które odkrywają nowatorskie, odważne zastosowania naszych urządzeń. Doskonałym przykładem nieszablonowych, a zarazem dostępnych dla szerokiej publiczności działań artystycznych jest wrocławski festiwal Kinomural, z którym jesteśmy związani od lat. Dostarczając na jego potrzeby projektory mamy świadomość, że jesteśmy częścią bardzo ambitnego projektu, który wymaga bezkompromisowych rozwiązań. Najlepszym tego przykładem jest zapewnienie najjaśniejszego na świecie projektora 3LCD EB-L30000U o mocy 30 tys. lumenów, Będzie to pierwsza w Polsce okazja do obejrzenia w działaniu tego flagowego modelu, któremu towarzyszyć będą dwa urządzenia EB-L20000U i EB-L1505U. Ich ogromna jasność zapewni widzom niesamowite wrażenia podczas cieszenia się wyświetlanymi na ścianach kamienic animacjami. Technologia 3LCD, na której oparte są wszystkie projektory z logo Epson, zapewnia wyjątkową jasność przy zachowaniu pełnej głębi barw i nasycenia wyświetlanego obrazu” – powiedział Norbert Gościński, Account Manager Professional Displays w Epson.

„Od zeszłorocznej edycji partnerem technologicznym Kinomuralu jest Epson, dzięki któremu widzowie będą mogli podziwiać doskonałą jasność, kontrast i żywe kolory obrazów prezentowanych na ścianach Nadodrza”– powiedziała Marianna Wasik, producent wykonawcza przedsięwzięcia. W roku 2020 ruchome murale obejrzało prawie 15 tysięcy widzów.

 

eb l30000u lens flexibility.jpg

 

Kinomural odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia. Szczegółowy harmonogram wydarzenia znaleźć można na stronie: kinomural.com

Autor |2021-09-20T12:22:29+02:0020 września 2021 13:20|Kategorie: Newsy, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.