Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Dla Windows Phone Tango ma wystarczyć 256MB RAM

Dla Windows Phone Tango ma wystarczyć 256MB RAM

Nadchodząca aktualizacja systemu WP miała przynieść nam obsługę niższych rozdzielczości dla możliwości wykorzystania w tańszych urządzeniach, może się okazać, że przyniesie nam również mniejsze wymagania co do pamięci RAM, nie odbijając się na wydajności.

Że M$ potrafi zrobić dobry system o niskich wymaganiach to wiemy, przynajmniej jeżeli chodzi o platformę stacjonarną. Bo przyznajcie się na jakiej konfiguracji instalowaliście XP? Przy moim Pentium 3 450MHz, 128MB RAM śmigał jak szalony.

Windows Phone Tango
Windows Phone Tango

Obniżenie wymagań co do sprzętu na jakim można instalować WP tango ma swoje uzasadnienie, a mianowicie są rynki – rynki urządzeń z niskiej półki, na których zawsze królował jeden producent – kto powie jaki?

Podpowiem, że oba koncerny ściśle teraz współpracują. Te rynki są wielkie i dostosowanie WP do mniejszych możliwości sprzętu pozwoli na wprowadzanie go do takich właśnie urządzeń i zagarnięcie tej części tortu dla siebie.

Informacja na chwile obecną nie może zostać zweryfikowana przez oficjalne źródła, ale Tango ma zadowalać się 256MB pamięci RAM. W urządzeniach w tej chwili obecnych na rynku 512MB jest standardem.
Obsługa folderów i multimediów na pulpicie ma pozostać w niezmienionej formie, co będzie wymagało pracy nad samym interfejsem.
Tango spodziewany jest w drugim kwartale bieżącego roku, a szczegóły jeśli nie przeciekną wcześniej – spodziewajcie się w czasie WMC 2012.

źródło: theverge.com

Pozdrawiam
JarKen 2012Autor |2012-01-23T10:02:46+02:0023 stycznia 2012 10:02|Kategorie: Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. ukaszS 23 stycznia 2012 w 18:21 - Odpowiedz

    Bardzo mądrze, bo miedzy innymi dzięki low endowi Android OS osiągnął tak wielką popularność na tanich telefonach za symboliczną złotówkę. Kibicuję WP7 bo dominacja jednego systemu na dluższą metę nie jest dobra 🙁 chodź Android to dobry system. Osobiście WP 7 mi się podoba 🙂

  2. johnny-18 23 stycznia 2012 w 18:37 - Odpowiedz

    Dawno takie info krążyły, włącznie z rozdzielczością ekranu. Microsoft stara się skupiać na optymalizowaniu WP pod bardzo wąską grupę sprzętu – dzięki temu działa tak szybko. Tango ogólnie ma nie być aktualizacją dla wszystkich jak Mango, ma być tylko w nowych low-end-owych urządzeniach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.