Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek-e-Segregator umożliwi bezpieczne przechowywanie dokumentów i faktur w chmurze

e-Segregator umożliwi bezpieczne przechowywanie dokumentów i faktur w chmurze

e-Segregator to najnowsza funkcja aplikacji mOrganizer finansów – nowoczesnego narzędzia do prowadzenia biznesu i zarządzania fakturami dla Klientów mBanku. Dzięki niej wszystkie dokumenty i faktury przedsiębiorcy zostaną skategoryzowane i będą przechowywane w jednym miejscu, bez konieczności korzystania z zewnętrznych systemów. W efekcie firmy zyskają kolejne narzędzie pozwalające na prowadzenie księgowości za pomocą urządzeń mobilnych.

Dokumenty rozliczeniowe, generowane automatycznie przez system, w chwili pełnego zamknięcia miesiąca lub ręcznego zatwierdzania deklaracji trafiają do odpowiednich subkategorii e-Segregatora, w zależności od typu dokumentu. Po samodzielnym dodaniu dokumentu do systemu można go natomiast przypisać do wybranej subkategorii, takich jak: Ewidencje, Deklaracje/ZUS, Korespondencja czy Umowy/potwierdzenia.

 

Z mOrganizera Finansów korzysta już ponad 120 tysięcy przedsiębiorców, freelancerów, właścicieli firm z branży budowlanej, medycznej, usługowej i właścicieli sklepów. Połącznie konta firmowego i księgowości jest dla nich niezwykle użyteczne, a wprowadzenie nowej funkcji, jaką jest e-Segregator, skutecznie wesprze bezpieczeństwo oraz pomoże w uporządkowaniu dokumentów –  mówi Patrycja Sikorska, Business Process Automation Director z firmy Cash Director.

 

Aplikacja dostępna jest dla posiadaczy konta firmowego w mBanku w zakładce Mój biznes. Umożliwia wykonywanie zdjęć dokumentów i faktur kosztowych i przesyłanie ich do tzw. Inboxa. Pozwala też na szybkie wystawienie faktur sprzedaży z dowolnego miejsca, nawet w podróży. Najnowsza wersja mOrganizera finansów posiada wiele dodatkowych funkcji, m.in. możliwość uzupełnienia danych firmy z poziomu aplikacji przy pierwszym wystawieniu faktury, co było sugerowane przez wielu użytkowników.

 

Cyfryzacja usług księgowych

Księgowość w chmurze, tak jak inne narzędzia do pracy zdalnej, to dziś konieczność dla wielu przedsiębiorców. Szczególnie start-upowcy czy freelancerzy podkreślają, że takie rozwiązanie pozwala na realizację wielu zadań, takich jak wystawianie faktur, kontakt z urzędem czy biurem rachunkowym. Wielu właścicieli firm od lat wykorzystuje internet do sprzedaży produktów i usług, a takie rozwiązanie jak mOrganizer finansów w naturalny sposób wspiera ich biznes.

Dodatkowo elektroniczna księgowość systematycznie eliminuje tradycyjne faktury, nie tylko przyspieszając procesy biznesowe, ale doskonale wpisując się też w ekologiczny trend No Paper – przyczynia się do mocnego ograniczenia zużywania papieru. Cyfryzacja usług księgowych to proces, który w Polsce znacząco przyspieszył w 2021 w wyniku planowanego uruchomienia Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów zakłada rozpoczęcie pilotażu w październiku 2021, a system ma być obowiązkowy dla wszystkich firm od 2023 roku.

Wdrożenie e-faktur to kolejny przykład cyfryzacji usług fiskusa. Przyniesie bardzo pozytywne skutki dla polskiej gospodarki – przede wszystkim znacznie ułatwi rozliczanie obrotu pomiędzy przedsiębiorcami.

Autor |2021-09-27T12:39:46+02:0027 września 2021 13:00|Kategorie: Finanse, Inne, Internet, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.