Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony, Wydarzenia-Premiera globalnej wersji systemu OPPO ColorOS 13

Premiera globalnej wersji systemu OPPO ColorOS 13

Dziś odbyła się globalna premiera ColorOS 13 – najnowszej wersji autorskiego systemu operacyjnego OPPO opartego na Androidzie 13. Oprócz bazowych funkcji Androida, ColorOS 13 wprowadza jednocześnie zupełnie nowy Akwamorficzny Design. Ponadto najnowszy system od OPPO zawiera szereg nowych funkcji, w tym m.in. umożliwiających inteligentne łączenie wielu urządzeń.

 

Akwamorficzny Design – przejrzysty i wygodny interfejs użytkownika

ColorOS 13 został zaprojektowany w sposób minimalistyczny i przejrzysty. OPPO wprowadziło w swoim systemie zupełnie nowy Akwamorficzny Design, inspirowany wodą, który w efekcie tworzy płynny, żywy i wszechstronny interfejs użytkownika. ColorOS 13 zawiera też nową paletę motywów inspirowaną zmieniającym się kolorem światła na wodzie, a wprowadzona czcionka systemowa poprawia czytelność tekstu w dowolnym języku

 

image processing20220818 1969174 1o7ahzm

Akwamorficzny Design [1]

ColorOS 13 jest również bardziej intuicyjny dzięki integracji różnych efektów akwamorficznych w animacjach systemowych, interfejsie użytkownika i Mechanizmie Animacyjnym Quantum z nową funkcją przewidywania intencji użytkownika. Dopełnieniem jest logika projektowa OPPO ułatwiająca poruszanie się po systemie użytkownikom, która wprowadza m.in. układ adaptacyjny dla różnych rozmiarów ekranu i ikony zwiększające czytelność. Ponadto system wprowadza serię obrazów Always-On Display pod nazwą „Homeland”, która przedstawia sceny z życia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Animacje pokazują zmiany, jakie zachodzą w ich otoczeniu ze względu na wzrost temperatury. Ma to zwrócić uwagę użytkowników na zmiany klimatu.

 

image processing20220818 1969175 gqolre

Always-On Display: “Homeland”

 

Wysoka wydajność dzięki autorskiej technologii OPPO

ColorOS 13 to debiut Dynamic Computing Engine, czyli systemowych rozwiązań technicznych OPPO, zapewniających bardziej płynne i stabilne działanie. Silnik wprowadza dwa główne ulepszenia do ColorOS 13 – przede wszystkim poprawia planowanie zasobów sprzętowych, by wydłużyć żywotność baterii, osiągając lepszą równowagę między wysoką wydajnością a niskim zużyciem energii. Ponadto pomaga utrzymać większą liczbę aplikacji uruchomionych w tle, umożliwiając przełączanie się między wieloma aplikacjami bez utraty danych lub opóźnień podczas przełączania.

 

image processing20220818 1969174 1qa0awe

Dynamic Computing Engine

 

Nowe inteligentne funkcje

ColorOS 13 oferuje nowe inteligentne funkcje, które sprawdzą się w codziennym życiu i w pracy. Oprócz wielu opcji personalizacji, funkcja Smart Always-On Display2 (tzw. Inteligentny Ekran Zawsze Aktywny) może wyświetlać powiadomienia z aplikacjami muzycznymi i oraz tymi oferującymi dostawę jedzenia. W tym aspekcie OPPO nawiązało współpracę z globalnymi dostawcami oprogramowania i usług, w tym Bitmoji i Spotify.

 

image processing20220818 1969175 5g12mt

Smart Always-On Display: Spotify & Bitmoji

 

Dzięki wiodącej w branży technologii ekranów LTPO 2.0 częstotliwość odświeżania Always-On Display w smartfonach OPPO została zmniejszona do zaledwie 1 Hz, co w niektórych scenariuszach pozwala zaoszczędzić nawet 30% energii. Inne inteligentne funkcje zarządzania ekranem głównym, takie jak Duże foldery, Półka3 i nowe widżety ekranu głównego, również gwarantują użytkownikom łatwy i szybki dostęp do potrzebnych informacji.

 

image processing20220818 1969174 g1k0a3

Wiodąca w branży technologia OPPO LTPO 2.0: 1Hz Always-On Display

 

OPPO, jako pierwsza firma w branży, stworzyło na smartfony Asystenta Spotkań online. Asystent może automatycznie nadawać priorytety pakietom danych bezprzewodowych, aby zapewnić bardziej stabilne połączenie. Upraszcza również powiadomienia, jednocześnie umożliwiając użytkownikom dodanie skrótu OPPO Notes4, który pomaga zapisywać notatki ze spotkań w małym wyskakującym okienku.

Jedną z największych aktualizacji, jakie pojawią się w ColorOS 13, jest ulepszona obsługa wielu urządzeń. Funkcja Multi-screen Connect obsługuje teraz łączność między smartfonem a tabletem OPPO Pad Air oraz między smartfonem a komputerem PC5, zwiększając wydajność i wygodę dzięki funkcji przesyłania plików, która obsługuje więcej formatów plików bez ograniczeń sprzętowych. Użytkownicy podłączający smartfon do komputera za pomocą funkcji Multi-screen Connect również skorzystają z możliwości jednoczesnego wyświetlania wielu aplikacji mobilnych na ekranie komputera.

 

image processing20220818 1969175 7uq0vc

Multi-Screen Connect dla smartfonów OPPO, OPPO Pad Air i PC

 

Ochrona prywatności i bezpieczeństwa

ColorOS 13 integruje podstawowe funkcje ochrony prywatności z Androidem 13. Na przykład, system automatycznie usunie historię schowka po krótkim czasie, zapobiegając wyciekom wrażliwych informacji spowodowanych przez złośliwe oprogramowanie. Ponadto, dzięki funkcji Nearby Wi-Fi6, użytkownicy mogą korzystać z sieci Wi-Fi bez ujawniania konkretnych informacji o lokalizacji.

Opracowana przez OPPO technologia odgrywa również ważną rolę w zwiększaniu prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. W oparciu o model algorytmu urządzenia, funkcja Auto Pixelate7 (tzw. Automatyczne ukrywanie danych) może automatycznie rozpoznać i zamazać zdjęcia profilowe i nazwiska na zrzutach ekranu z czatu. Wszystko za sprawą za pomocą jednego dotknięcia. Natomiast nowy Private Safe (tzw. Prywatny sejf) jest szyfrowany za pomocą Advanced Encryption Standard (AES). ColorOS 13 zapewnia ochronę prywatności i bezpieczeństwa w oparciu o standardy uwierzytelniania bezpieczeństwa i prywatności, takie jak ePrivacy, TRUSTe, ISO27701 i ISO27001.

 

Strategiczna współpraca z Google

Przy pracy nad systemem ColorOS 13 OPPO od początku ściśle współpracowało z Google. Sztandarowe smartfony marki jak OPPO Find N i OPPO Find X5 Pro były jednymi z pierwszych na świecie, które otrzymały aktualizację Android 13 Beta. OPPO wprowadziło również wersje deweloperskie ColorOS oparte na systemie Android 13 Beta i będzie kontynuować współpracę z Google w celu zbudowania bogatego ekosystemu Androida.

 

Plan aktualizacji ColorOS 13

OPPO planuje zaktualizować blisko 35 modeli smartfonów w ciągu roku. Aktualizacja zostanie wprowadzona w 60 krajach i regionach, obejmując 160 milionów użytkowników. Jest to największy plan aktualizacji w historii ColorOS. Proces rozpocznie się już dziś od smartfonów z serii Find X5 – OPPO Find X5 Pro i OPPO Find X5 wraz z oficjalnym wydaniem ColorOS 13. OPPO będzie kontynuować wprowadzanie ColorOS 13 w kolejnych modelach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.