Jesteś tutaj:-, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Innowacje #dlaPlanety – Rusza rekrutacja do programu Samsung Inkubator

Innowacje #dlaPlanety – Rusza rekrutacja do programu Samsung Inkubator

W obliczu trwającej pandemii i niepewnych okoliczności, szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na projekty, które będą nośnikami zmian, przykładem kreatywności i innowacji. Takie, które udowodnią, że pomysł na biznes z wykorzystaniem nowych technologii może iść w parze z ratowaniem świata – poprawą jakości życia czy działaniami na rzecz środowiska. Dlatego już 9 marca startuje nowy nabór do programu Samsung Inkubator #DlaPlanety, do którego w szczególności zapraszane są startupy tworzące rozwiązania z zakresu odpowiedzialności społecznej.

Samsung Inkubator to program skierowany do innowatorów, którzy zmieniają świat na lepsze. Skupia się na projektach, które stanowią odpowiedź na 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Według założenia to plan dla współczesnego świata obejmujący szereg wyzwań od likwidacji ubóstwa, przez działania na rzecz zdrowia, dostęp do edukacji, równość płci, po neutralność klimatyczną, innowacje w przemyśle, pokój na świecie i sprawiedliwość społeczną. Do poprzedniej edycji programu zakwalifikowało się 8 startupów, które realizowały rozwiązania z zakresu odpowiedzianej konsumpcji, dostępnej infrastruktury dla niewidomych, zrównoważonego transportu, zdrowia psychicznego oraz działań na rzecz środowiska.

Przed złożeniem aplikacji startupy będą mogły wziąć udział w dwóch webinariach inspiracyjnych, które odbędą się w trakcie naboru. Pierwszy, przygotowany przez UNEP/GRID-Warszawa będzie nosił tytuł: „Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ – globalne wyzwanie i szansa dla biznesu”. Uczestnicy webinaru dowiedzą się m.in. w jaki sposób innowacyjne rozwiązania mogą nam pomóc w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Podczas kolejnego webinaru pt. „Jak przygotować prezentację inwestorską?” innowatorzy poznają specyfikę przygotowania angażującej prezentacji. Posłuchają o dobrych praktykach i typowych błędach popełnianych podczas tworzenia prezentacji dla inwestora.

 

 

Inkubacja w najlepszym wydaniu

W ramach projektu uczestnicy otrzymają solidną dawkę wiedzy. Przez blisko 3 miesiące pod okiem ekspertów będą realizowali bogatą ścieżkę szkoleniową z różnych dziedzin. Wśród nich: warsztaty design thinking, a także w zakresie tworzenia i rozwoju modeli biznesowych czy sposobu zarządzania projektami, ich finansowania oraz sztuki prezentacji. W programie nie zabraknie szkolenia z zakresu mierzenia wpływu społecznego i środowiskowego rozwiązań przygotowanych przez startupy. Uczestnicy mogą liczyć również na wsparcie merytoryczne w pracach nad projektem oraz indywidualne konsultacje z ekspertami i doświadczonymi inżynierami z Samsung R&D Institute Poland.

Najlepsze projekty otrzymają granty na dalszy rozwój. Łączna pula nagród to 80 tys. złotych. Ponadto zapewnione zostanie im wsparcie w postaci bonów o wysokości 15 tys. USD z przeznaczeniem na infrastrukturę w Amazon Web Services oraz 5 tys. USD do wykorzystania na wsparcie techniczne. Startupy będą mogły przedstawić efekty swojej pracy w czerwcu, podczas Demo Day – spotkania podsumowującego inkubację – z udziałem zaproszonych inwestorów.

Partnerami projektu są Centrum UNEP/GRID-Warszawa – organizacja, realizująca w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP) oraz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, zrzeszający największą w regionie społeczność startupową.

 

Autor |2021-03-09T10:45:16+01:009 marca 2021 11:00|Kategorie: Newsy, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.