Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Firma Epson przedstawia nową generację inteligentnych okularów Moverio

Firma Epson przedstawia nową generację inteligentnych okularów Moverio

Nowa linia produktów Moverio – w skład której wchodzą okulary inteligentne BT-40 oraz BT-40S – oferuje szereg usprawnień, takich jak szersze pole widzenia, znacznie podwyższona rozdzielczość wyświetlacza HD, wysoki kontrast, poprawione funkcje łączności, a także wygodniejsza i łatwa w użytkowaniu konstrukcja z możliwością indywidualnej regulacji.

 

1920 bt 40s scene 04 4

 

Kluczowe cechy najnowszych inteligentnych okularów marki Epson:

  • Wyższa rozdzielczość wyświetlacza – Full HD 1080p (1920 x 1080).
  • Szersze, 34-stopniowe pole widzenia – odpowiadające oglądaniu ekranu o średnicy 120″ z odległości 5 metrów.
  • Współczynnik kontrastu rzędu 500 000:1
  • Nowa konstrukcja z zaawansowanym systemem rozłożenia wagi oraz opcjonalnymi noskami dla zwiększenia wygody korzystania.
  • Poprawiona estetyka nawiązująca wyglądem do normalnych okularów oraz opcjonalne szkła przeciwsłoneczne.
  • Łączność z urządzeniami zewnętrznymi za pośrednictwem portu USB typu C.
  • Dwuoczny, przezroczysty wyświetlacz Si-OLED.

 

„Wprowadzenie na rynek czwartej generacji okularów inteligentnych Moverio do rozszerzonej rzeczywistości to dla firmy Epson istotna i emocjonująca chwila. Już od dziesięciu lat zajmujemy się rozszerzoną rzeczywistością, stale ulepszając naszą ofertę na podstawie opinii klientów i deweloperów. W ciągu ostatnich dwóch lat technologia ta naprawdę dojrzała, co zaobserwowaliśmy także poprzez znaczący wzrost liczby rzeczywistych, praktycznych zastosowań dla Moverio.” – skomentował Jakub Łapiński, Business Account Manager VI w Epson. „Pandemia przyspieszyła rozwój AR, w tym tej związanej ze zdalną komunikacją, dzieki której możliwe jest zwiększenie wydajności operacyjnej czy zmniejszenie kosztów. Najnowsze produkty: BT-40S oraz BT-40 posiadają wiele ulepszonych cech związanych z usprawnieniem funkcjonalności, takich jak szersze pole widzenia, lepsza łączność, wyższa rozdzielczość i kontrast.”

1920 bt40 std 02 1 3

Okulary Moverio BT-40 są wyposażone w port USB typu C, co oznacza, że można podłączyć je do kompatybilnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety i laptopy. Mogą być wykorzystywane jako drugi lub rozszerzony ekran, podobnie do monitora lub projektora zewnętrznego.

Zaletą Moverio BT-40 jest duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, którego obraz dostępny jest wyłącznie dla użytkownika okularów. To sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących poza biurem, w miejscach publicznych, wszędzie tam gdzie prywatność i komfort pracy są bardzo ważne. Moverio BT-40 mogą służyć również za wirtualną stację roboczą, idealną dla użytkowników na stanowiskach kierowniczych, dostosowujących się do obecnego modelu pracy z domu. Okulary te zainteresują też menadżerów wyższego szczebla, którzy muszą optymalizować swój czas, pracując i przeglądając poufne materiały w miejscach publicznych.

1920 bt40 std 02 2 4

Dzięki nowej konstrukcji okulary pasują do każdego kształtu głowy i można je wygodnie nałożyć także na okulary korekcyjne, co pozwala komfortowo z nich korzystać. Dołączone do zestawu elastycznie modelowane noski zostały zaprojektowane tak, by pomóc użytkownikom lepiej dopasować ułożenie okularów.

Nowe okulary Moverio BT-40S zostały wyposażone w inteligentny kontroler wykorzystujący system Android do spersonalizowanej integracji oprogramowania, który jest kompatybilny z Google Play i został dostosowany do szeregu aplikacji komercyjnych. Posiadają zintegrowany ekran dotykowy, spersonalizowany interfejs użytkownika, pamięć rozszerzalną nawet do 2 TB oraz klasę wodoszczelności IPx2. Kontroler zawiera wbudowany moduł Wi-FI, Bluetooth, GPS, kompas, akcelerometr, żyroskop, aparat, latarkę, mikrofon oraz wejście audio jack. Model został również wyposażony w wysoce wydajną baterię, pozwalającą nieprzerwanie odtwarzać materiały wideo nawet przez 5 godzin na jednym ładowaniu.

1920 bt40 std 06 1

BT-40S szczególnie pomogą niezależnym twórcom oprogramowania w rozwijaniu i usprawnianiu nowych, jak i istniejących już aplikacji, które m.in. zapewnią lepsze doznania turystom, ułatwią korzystanie z napisów podczas oglądania filmów i wydarzeń artystycznych oraz znajdą zastosowanie w stomatologii.

Z rozwiązania skorzystają m.in. muzea, parki rozrywki, obiekty dziedzictwa kulturowego oraz inne atrakcje turystyczne, gdyż przezroczyste okulary inteligentne dostarczają pogłębionych i angażujących doznań bez potrzeby korzystania z AR lub systemu detekcji opartego na wbudowanym aparacie.

Ulepszone rozwiązania w zakresie prezentacji napisów, wykorzystujących większy wyświetlacz i poprawiających komfort użytkownika, pozwolą kinom i teatrom dotrzeć do szerszej publiczności i zapewnić jej lepszy dostęp do prezentowanych treści.

Gabinety dentystyczne i lekarskie skorzystają na usprawnionych rozwiązaniach skanowania układu zębowego oraz zapewniając angazujące treści pozwolą odwrócić uwagę pacjentów w trakcie zabiegów.

Czwarta generacja technologii inteligentnych okularów Epson zadebiutuje wraz z premierą nowych modeli. Moverio BT-40 dostępne będą od grudnia 2020 r a Moverio BT-40S od lutego 2021 r.Autor |2020-12-10T13:10:14+02:0010 grudnia 2020 13:10|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.