Jesteś tutaj:-, Rynek, Wydarzenia-Prąd z elektrowni wodnych TAURONA płynie do Santander Bank Polska

Prąd z elektrowni wodnych TAURONA płynie do Santander Bank Polska

Santander Bank Polska kupił zieloną energię od TAURONA. Tym samym do końca 2021 roku bank będzie korzystał z prądu wytwarzanego w 100 procentach w elektrowniach wodnych TAURONA. Pochodzenie energii gwarantuje certyfikat wydawany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE).

Kontrakt obejmuje sprzedaż zielonej energii do 538 punktów poboru, czyli oddziałów banku i centrów wspierania biznesu Santander Bank Polska.

 

Coraz więcej firm chce mieć wpływ na to, z jakich źródeł pochodzi wykorzystywana przez nie energia – mówi Wojciech Ignacok, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Cieszę się, że Zielony Zwrot TAURONA inspiruje naszych klientów, a nasza oferta produktowa odpowiada na ich potrzeby w zakresie wprowadzania konkretnych i wymiernych rozwiązań ekologicznych – dodaje prezes TAURONA.

 

EKO Premium to produkt chętnie wybierany przez klientów biznesowych TAURONA. Energia elektryczna oferowana w ramach tego produktu pochodzi przede wszystkim z jednostek wytwórczych Grupy TAURON – 9 farm wiatrowych i 34 elektrowni wodnych. 5 farm wiatrowych o łącznej mocy 180 MW, TAURON kupił w 2019 roku.

Klienci, którzy decydują się na EKO Premium, zyskują nie tylko pewność zakupu 100 proc. energii z OZE (w przepływie handlowym), ale także możliwość wyboru źródła lub źródeł energii. Na zakup energii produkowanej w elektrowniach wodnych TAURONA  zdecydował się również Santander Consumer Bank, który jest częścią Grupy Kapitałowej Santander Bank Polska.

 

Jednym z filarów realizowanej strategii odpowiedzialnej bankowości Santander Bank Polska są „zielone finanse”. Chcemy nie tylko aktywnie uczestniczyć w transformacji polskiego sektora energetycznego na zrównoważony, poprzez dostarczanie produktów i rozwiązań finansowych, które to umożliwią, ale również sami korzystać z produktów przyjaznych dla środowiska. Bardzo ważnym wyzwaniem jest zmniejszanie naszego śladu środowiskowego i węglowego. Decyzja o korzystaniu z zielonej energii była dla nas naturalnym krokiem na drodze do osiągnięcia zero emisyjności. Dlatego od początku 2020 roku korzystamy wyłącznie z prądu, którego produkcja nie powoduje wprowadzania do atmosfery dwutlenku węgla – zaznacza Paweł Dziedzina, Dyrektor Departamentu Zarządzania Środowiskiem Pracy w Santander Bank Polska.

 

Polityka Zielonego Zwrotu TAURONA to działania nastawione zarówno na zwiększenie mocy produkcyjnej ekologicznych źródeł energii, jak i oferowanie klientom bogatej gamy zielonych produktów i usług.

W ofercie TAURONA są ekologiczne produkty i usługi przeznaczone dla różnych grup klientów. Mogą z nich korzystać zarówno największe przedsiębiorstwa, jak i podmioty z sektora MSP oraz klienci indywidualni.

W TAURONIE można nie tylko zamówić prąd z ekologicznych źródeł, ale też m.in. instalację fotowoltaiczną i stać się wytwórcą zielonej energii ze słońca.Autor |2020-07-23T09:44:17+02:0023 lipca 2020 11:00|Kategorie: Newsy, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.