Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Płatności, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Amazon sprzeda technologię „sklepu bez kolejek” innym sprzedawcom

Amazon sprzeda technologię „sklepu bez kolejek” innym sprzedawcom

Firma Amazon uruchomiła pierwszy na świecie supermarket bez kas i kolejek, nie tylko dlatego, aby zbudować własną sieć takich sklepów, konkurując z tradycyjnym handlem detalicznym. Zamiast tego, sprzedawca online będzie zarabiał, licencjonując unikalną technologię innym firmom.

O tych planach w firmie Jeffa Bezosa poinformowało źródło Reuters. Amazon twierdzi, że zawarł już szereg umów na dostawę technologii z partnerami, których nazwa na razie jednak nie wymienia.

Technologia ma nazwę – Just Walk Out („Po prostu wyjdź”). Rzeczywiście, kupująca osoba po prostu bierze niezbędne towary z półki i umieszcza je w koszyku, a po wyjściu, środki zostają automatycznie pobierane z konta. Przy wejściu do sklepu należy włożyć kartę bankową do gniazda w czytniku.

Początkowo Amazon testował „bezkasową” technologię w formacie małych sklepów z ograniczoną gamą pakowanych produktów, ale ostatnio wdrożył ją w normalnym supermarkecie.

Firma inwestycyjna „Loop Ventures” ocenia, że rynek sklepów bez kasjerów może wzrosnąć w USA do 50 miliardów dolarów. Według słów wiceprezesa Amazon, sukces technologii określą konsumenci, którzy nie chcą marnować swojego czasu w kolejkach.Autor |2020-03-10T17:23:30+02:0010 marca 2020 17:23|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Płatności, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.