Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Rynek, Top7, Wydarzenia-R22 inwestuje w Blugento – narzędzie SaaS do prowadzenia e-sklepów

R22 inwestuje w Blugento – narzędzie SaaS do prowadzenia e-sklepów

R22 konsekwentnie rozszerza portfolio usług i narzędzi wspierających firmy w obecności w Internecie oraz automatyzacji procesów komunikacji, marketingu i sprzedaży. Grupa R22 zainwestuje w Blugento – rozwiązanie e-commerce do budowy sklepów internetowych. Dzięki wsparciu finansowemu oraz know-how Grupy R22, Blugento przyśpieszy międzynarodową ekspansję.

Grupa R22 podpisała umowę inwestycyjną na mocy której zainwestuje 1 mln euro w spółkę Blugento. To rumuński start-up oferujący stworzenie oraz utrzymanie sklepów internetowych w oparciu o platformę Magento. Blugento oferuje rozwiązanie, które posiada wszystkie zalety indywidualnego rozwiązania zbudowanego przez agencję, w przystępnym cenowo modelu subskrypcji, który obejmuje hosting, monitoring i wsparcie.

 

„Rozwijamy się zarówno w zakresie nowych rynków, jak i kolejnych produktów. Zbudowaliśmy kompleksowe portfolio usług i narzędzi, które umożliwiają przedsiębiorcom rozwój działalności online i wspierają ich w automatyzacji procesów biznesowych. Blugento to unikalne narzędzie pozwalające szybko i tanio stworzyć profesjonalny sklep internetowy, które sprawdziło się na rynku rumuńskim i jest gotowe do międzynarodowej ekspansji.” – mówi Jakub Dwernicki, prezes R22.

 

Blugento działa w modelu SaaS, spółka ma ponad 350 klientów w Rumunii i zagranicą. Jeszcze w 2019 r. spółka chce wejść na kilka zagranicznych rynków, w tym polski.

 

„Cieszymy się, że dołączamy do Grupy R22, która pomoże nam osiągnąć nasz cel – budowy najlepszego rozwiązania e-commerce dla małych i średnich firm oraz międzynarodowej ekspansji. Wsparcie R22 obejmuje nie tylko finansowanie rozwoju, ale przede wszystkim dostęp do know-how oraz bazy ponad 250 tys. klientów ” – mówi Sandu Băbășan, prezes i założycieli Blugento. – „W Rumunii jesteśmy już jednym z domyślnych rozwiązań, które każdy sprzedawca bierze pod uwagę przy tworzeniu nowego sklepu internetowego. Nasz rozwój napędzany jest przede wszystkim przez polecenia od klientów.”

 

W wyniku transakcji R22 wykupi akcje dotychczasowych inwestorów finansowych oraz dokapitalizuje spółkę. R22 będzie posiadać 31 proc. udziału w kapitale zakładowym. Strony przewidziały kolejne rundy dokapitalizowania oraz zakupu akcji, w wyniku których R22 obejmie większościowy pakiet akcji w Blugento.Autor |2019-06-17T11:12:52+02:0017 czerwca 2019 11:40|Kategorie: e-Handel, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.