Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wywiady-Huawei Global Analyst Summit 2023: Współpraca na rzecz cyfrowej przyszłości

Huawei Global Analyst Summit 2023: Współpraca na rzecz cyfrowej przyszłości

Organizowany corocznie przez Huawei – Global Analyst Summit (HAS) obchodzi właśnie swoje 20-lecie. Wydarzenie zgromadziło ponad 1000 analityków branżowych i finansowych, kluczowych liderów opinii oraz przedstawicieli mediów z całego świata, którzy zebrali się, aby omówić aktualny stan branży ICT oraz kluczowe trendy określające przyszłość sektora.

Podczas 20. edycji Huawei Global Analyst Summit, Sabrina Meng, wiceprezeska, rotacyjna przewodnicząca i dyrektorka finansowa Huawei, podkreśliła w swoim wystąpieniu znaczenie cyfryzacji dla całej branży i zaznaczyła, że Huawei będzie nadal inwestować w takie obszary jak łączność sieciowa, moc obliczeniowa, przechowywanie danych i technologie chmurowe.

 

Pragniemy dostarczać klientom infrastrukturę cyfrową, która ma najprostszą możliwą architekturę o najwyższej jakości – zapewniającą najlepsze doświadczenia przy najniższych kosztach. Naszym celem jest wspieranie organizacji w przejściu na system cyfrowy realizowany w czterech etapach: poprzez cyfryzację operacji, budowanie platform cyfrowych, dostarczanie inteligentnych rozwiązań opartych na platformach i wprowadzanie ich w życie. Teraz jest czas na wspólny rozwój w tej nowej, ekscytującej cyfrowej przyszłości. – powiedziała Meng.

 

image processing20230419 3455237 yjjul6

Meng Wanzhou, Vice Chairwoman, Rotating Chairwoman, and CFO

 

Sabrina Meng zaznaczyła, że Huawei wraz z partnerami do tej pory opracował i opublikował ponad 100 standardów transformacji cyfrowej dla branży smart city, finansów, energetyki, transportu, lotnictwa i opieki zdrowotnej. Do końca 2022 roku ponad 700 miast i 267 firm z listy Fortune Global 500 na całym świecie wybrało Huawei jako partnera do transformacji cyfrowej.

Podczas swojego wystąpienia dyrektorka finansowa Huawei podzieliła się również trzema głównymi wnioskami z prawie 10-letniego doświadczenia Huawei w zakresie cyfrowej transformacji:

  • Po pierwsze, strategia jest kluczowa. W swojej istocie, transformacja cyfrowa polega na planowaniu strategicznym i dokonywaniu strategicznych wyborów. Każda udana transformacja cyfrowa jest napędzana przez strategię, a nie technologię.
  • Po drugie, dane są podstawą. Tworzą one wartość tylko wtedy, gdy przechodzą przez całą organizację, dlatego metodyczne zarządzanie danymi jest kwestią fundamentalną. Integracja danych na wielu płaszczyznach pozwoli na uzyskanie jeszcze większej ich wartości.
  • Po trzecie, inteligencja jest punktem docelowym. Dane na nowo określają efektywność technologii. Cyfryzacja operacji i budowanie platform cyfrowych pomaga porządkować, wizualizować i agregować dane, kładąc fundament pod transformację w tym obszarze. Wykorzystanie inteligencji sprawia, że dane są dostępne na żądanie, łatwiejsze do zrozumienia i nadają się do wykorzystania.

 

Dr Zhou Hong, prezes Instytutu Badań Strategicznych Huawei, przedstawił z kolei hipotezy i wizje Huawei dotyczące przyszłości inteligentnego świata. Szczegółowo opisał, w jaki sposób możemy przekształcić doświadczenie w ustrukturyzowaną wiedzę, kładąc fundamenty pod rozwój inteligentnych technologii.

 

Przemyślenie na nowo podejścia do technologii sieciowych i obliczeniowych jest krytyczne, gdy zmierzamy w kierunku inteligentnego świata. W przypadku sieci mamy wszystko, czego potrzebujemy, aby wyjść poza granice twierdzenia Shannona i zastosowań jego teorii, co pozwoli nam zwiększyć możliwości sieci 100-krotnie w ciągu następnej dekady. W dziedzinie technologii obliczeniowej będziemy dążyć do opracowania nowych modeli, architektur i komponentów, aby poprawić naszą zdolność do zrozumienia oraz kontrolowania inteligencji maszynowej. Będziemy również kontynuować badania nad wykorzystaniem AI w zastosowaniach przemysłowych, naukowych i innych. – podkreślił Zhou Hong.

 

image processing20230419 3455238 10ja7e1

Dr. Zhou Hong, President of the Institute of Strategic Research

 

Podczas wydarzenia odbyła się również dyskusja panelowa na temat roli, jaką odgrywa cyfrowa produktywność w napędzaniu cyfryzacji przemysłu, wyzwań stojących przed branżami w procesie cyfryzacji, zalecanych działań oraz oczekiwań wobec branż w procesie budowania ich cyfrowej produktywności. Wśród panelistów znaleźli się Li Peng, główny ekspert China Southern Power Grid Corporation i dyrektor zarządzający Digital Power Grid Group; Liang Yongji, dyrektor wykonawczy ds. inżynierii i technologii w Airport Authority Hong Kong; Liu Hong, szef technologii w GSMA w Chinach; oraz Charles Ross, dyrektor ds. technologii i społeczeństwa w Economist Impact.

2023 jest rokiem 20-lecia Huawei Global Analyst Summit. Tegoroczny szczyt, wraz z różnorodną serią dyskusji panelowych, odbywa się w dniach 19-20 kwietnia.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile