Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Samsung na targach IFA 2022 z wizją przyjaznego dla środowiska zeroemisyjnego domu

Samsung na targach IFA 2022 z wizją przyjaznego dla środowiska zeroemisyjnego domu

Dzisiejszy świat stoi w obliczu licznych wyzwań. Oprócz problemów, które dotyczą środowiska naturalnego, musieliśmy także stawić czoła pandemii koronawirusa, co tylko dodatkowo uwypukliło wszelkie wcześniejsze trudności.

Współcześni konsumenci są w coraz większym stopniu świadomi wpływu swoich wyborów na środowisko i starają się przeciwdziałać ich negatywnym konsekwencjom, prowadząc bardziej ekologiczny tryb życia. Przejawem tych starań jest m,in. to, w jaki sposób organizujemy nasze codzienne domowe życie i wybieramy sprzęty, które będą nam służyć.

W roku 2019, w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów, Samsung wprowadził na rynek produkty AGD z linii Bespoke. Oferują one nie tylko możliwość dostosowania wyglądu do oczekiwań danego użytkownika, ale także wykorzystują przyjazne dla środowiska naturalnego rozwiązania. Od czasu swojej premiery, urządzenia z linii Bespoke, zebrały wiele pochlebnych recenzji1, zarówno wśród konsumentów, jak i ekspertów z branży. Obecnie są oferowane w ponad 50 krajach na całym świecie.

Idąc krok dalej zapewniamy naszym klientom możliwość korzystania z całkowicie zintegrowanego ekosystemu przyjaznych dla środowiska rozwiązań w ich gospodarstwach domowych. Oferując łączność za pośrednictwem aplikacji SmartThings oraz technologie pozwalające na obniżenie zużycia energii przez poszczególne urządzenia, dążymy do tego, aby być numerem 1. na rynku, jako marka spełniająca najwyższe standardy w zakresie wydajności energetycznej. Nieustannie zwiększamy także nasze wysiłki na rzecz ekologii współpracując z partnerami zewnętrznymi, aby urzeczywistnić wizję prawdziwie zeroemisyjnego domu.

 

Numer 1. pod względem wydajnego energetycznie AGD

Realizując tę wizję Samsung wprowadza na rynek takie produkty, które pozwolą uznać firmę za światowego lidera pod względem energooszczędnych urządzeń domowych.

Wraz ze zmieniającym się stylem życia konsumentów i coraz bardziej zróżnicowanymi potrzebami, sprzęt AGD oferuje z roku na rok coraz to lepszą wydajność i efektywność. Jednak ciągłe dopracowywanie rozwiązań sprzętowych jest tylko jednym z elementów długofalowej wizji. Musimy również zastanowić się nad tym, w jaki sposób możemy uczynić naszą technologię bardziej przydatną i przyjazną dla użytkowników, zapewniając im tym samym wyższą wartość dodaną.

Mając powyższe na uwadze w tym roku uruchomiliśmy inteligentną usługę pozwalająca maksymalnie wykorzystać efekt synergii pomiędzy urządzeniami z linii Bespoke, minimalizując tym samym ilość zużywanej przez nie energii. Stanowiąca centrum całego ekosystemu usługa SmartThings Energy monitoruje zużycie energii przez poszczególne urządzenia i w razie potrzeby automatycznie przełącza je w tryb AI Energy.

Połączenie wydajnych energetycznie urządzeń w ramach usługi zarządzanej za pomocą SmartThings Energy pozwala uzyskać doskonałe wyniki w zakresie energooszczędności. Zgodnie z naszą wizją, do końca przyszłego roku niemal wszystkie sprzęty AGD będą miały możliwość podłączenia do sieci WiFi, pozwalając tym samym użytkownikom na bezproblemowe ograniczenie ilości zużywanej energii. W przyszłości, wszystkie sprzęty AGD marki Samsung będą oferowały w standardzie możliwość korzystania z opartych na sztucznej inteligencji, energooszczędnych rozwiązań.

 

Współpraca na rzecz zrównoważonej przyszłości

Samsung współpracuje również z innymi firmami, starając się nieustannie opracowywać coraz bardziej przyjazne dla środowiska technologie.

Współpraca urządzeń z linii Bespoke z systemem SmartThings udowodniła, że wykorzystanie efektu synergii może znacząco przyczynić się do uzyskania obiecujących rezultatów. Dążąc do osiągnięcia ambitnych celów, jakie wyznaczyliśmy sobie na przyszłość, nawiązaliśmy współpracę z innymi, realizującymi równie wymagające strategie firmami.

Łącząc siły z rozpoznawalną na całym świecie ekologiczną marką odzieżową Patagonia, Samsung stawia czoła kwestii trafiającego do oceanów mikroplastiku. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w zakresie materiałów odzieżowych i technologii pralniczej, opracowaliśmy nowe rozwiązania, które pozwalają na zmniejszenie ilości mikroplastiku uwalniającego się podczas prania odzieży.

Aby zwiększyć skuteczność podejmowanych w tym zakresie działań, innowacyjna technologia redukcji emisji mikroplastiku opracowana przez Samsung wspólnie z marką Patagonia będzie dostępna nie tylko w nowych urządzeniach wprowadzanych na rynek europejski, lecz także – dzięki przeprowadzonej do końca roku aktualizacji oprogramowania – w eksploatowanym już sprzęcie.

 

Całkowicie przyjazny dla środowiska zeromisyjny dom

Samsung pracuje nad realizacją wizji całkowicie przyjaznego dla środowiska domu, który sam produkuje niezbędną do jego eksploatacji energię i ogranicza ilość emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla.

Dzięki współpracy ze znaną z czystych technologii energetycznych firmą Qcells, Samsung opracował już system rozwiązań potrzebnych do realizacji wspomnianej wizji. Kluczową rolę pełni w nim aplikacja SmartThings, która w sposób wydajny steruje działaniem poszczególnych urządzeń – od klimatyzatorów, przez sprzęty AGD, aż po żaluzje. System SmartThings Energy współpracuje ponadto z rozwiązaniami solarnymi marki Qcells, tworząc tym samym podstawę funkcjonowania domu, który jest w stanie samodzielnie wytworzyć, zmagazynować i wydajnie spożytkować całą niezbędną do jego działania energię.

Samsung wdraża także całą gamę neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla projektów, które mogą zminimalizować negatywny wpływ na środowisko dla naturalne, umożliwiając tym samym realizację wizji firmy. Mamy tu na myśli w szczególności ograniczenie emisji CO2, dzięki przejściu na jej odnawialne źródła, w tym na energię solarną i wiatrową.

Samsung ułatwia i usprawnia nasze codzienne życie dzięki innowacyjnym technologiom, otwierając drogę do zrównoważonej przyszłości. Firma będzie kontynuować swoje wysiłki na rzecz przyjaznych dla środowiska rozwiązań – od produkcji, poprzez logistykę, aż po eksploatację produktów i ich utylizację.

 

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Samsung na targach IFA 2022, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o planach marki na przyszłość, a także przyjrzeć się bliżej zaawansowanym, wydajnym energetycznie urządzeniom AGD, które przybliżają nas do realizacji wizji przyjaznego dla środowiska, zeroemisyjnego domu

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.