Jesteś tutaj:-, HTC, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Integracja VIVE Mars CamTrack z oprogramowaniem Aximmetry przynosi korzyści dla rozwoju wirtualnej produkcji

Integracja VIVE Mars CamTrack z oprogramowaniem Aximmetry przynosi korzyści dla rozwoju wirtualnej produkcji

Integracja VIVE Mars CamTrack z oprogramowaniem Aximmetry przynosi korzyści dla rozwoju wirtualnej produkcji 

HTC VIVE Mars CamTrack zawiązuje współpracę z Aximmetry. Będzie to miało pozytywny wpływ na rozwój i dostępność transmisji na żywo przy użyciu techniki produkcji wirtualnej. Połączenie sprzętu dostarczanego przez VIVE i oprogramowania Aximmetry i korzyści z tego płynące będą oficjalnie zaprezentowane w dniach 9-12 września na branżowych targach IBC 2022 w Amsterdamie.

VIVE Mars CamTrack to przełomowe narzędzie do produkcji wirtualnej zamknięte w kompaktowym, modułowym rozwiązaniu typu Plug-and-Play. Pozwala ono na produkcje na profesjonalnym poziomie, jednocześnie znacznie upraszczając cały, złożony proces produkcyjny, przy użyciu jednoczesnego śledzenia pozycji wielu kamer. Przypomnijmy, że niedawno do rozwiązania dodano funkcję bezpośredniego wsparcia protokołu FreeD, co stanowi dodatkową opcję, poza wspieranym również Unreal’s Live Link.

Aximmetry to branżowy lider, którego rozwiązania popularyzują renderowanie grafiki w czasie rzeczywistym w transmisji telewizyjnej i przemyśle rozrywkowym. Przyjazne użytkownikowi oprogramowanie dostarcza niesamowitych efektów. Wyposażone jest w moduł kluczowania kolorów stanowiący standard w branży, mający zastosowanie w technikach blue/green screen/box, zapewnia też integrację z Unreal Engine. Dzięki zaawansowanym możliwościom rozwiązanie Aximmetry działa dla produkcji wirtualnej, jak rodzaj „studyjnego kleju” zapewniając wysoki poziom interakcji i kontrolę
w czasie rzeczywistym nawet przy tworzeniu skomplikowanych scen.

 

„Z połączenia sił VIVE Mars CamTrack i Aximmetry wynika coś ekscytującego, dzięki temu możemy znosić kolejne granice produkcji wirtualnej. Wirtualna produkcja nigdy nie była bardziej przystępna niż teraz. Łatwe w użyciu, a zarazem bogate w funkcje oprogramowanie Aximmetry, w parze z kompaktowością i możliwościami VIVE Mars CamTrack, to potężne narzędzia w rękach twórcy. Czasy, gdy zaawansowana produkcja była domeną wielkich budżetów odchodzą do lamusa. Dzisiaj dający profesjonalne efekty sprzęt do produkcji wirtualnej mieści się w plecaku.” – powiedział Raymond Pao, wiceprezes w HTC VIVE.

„Cieszy nas, że stając w jednym szeregu z VIVE Mars CamTrack, możemy na prawdę realizować stojącą za powołaniem Aximmetry ideę dostępności produkcji wirtualnej niezależnie od zasobności portfela. Ekscytuje nas, że tak popularna platforma wirtualnej rzeczywistości jak HTC VIVE, zdecydowała się na poważnie zaangażować w rynek transmisji telewizyjnej. Otwiera to możliwość zaoferowania przyjaznego budżetowo, kompletnego zestawu rozwiązań potrzebnych do produkcji wirtualnej dla każdego.” – powiedział Zsolt Peter, prezes Aximmetry

 

VIVE Mars CamTrack w znaczący sposób upraszcza konfigurację urządzeń i przygotowanie do wirtualnej produkcji, tym samym redukując całkowity czas i koszt procesu produkcyjnego. Wykorzystuje technologię precyzyjnego śledzenia z dokładnością do ułamków milimetra opartą o stacje bazowe. Dzięki temu rozwiązanie sprowadza skomplikowany i złożony proces do rozmiarów jednego pudełka. VIVE Mars CamTrack zapewnia jednocześnie łatwość i precyzję w śledzeniu pozycji kamery.

 

Najważniejsze cechy VIVE Mars CamTrack i Aximmetry:

 • Śledzenie Multi-cam – pozwalające śledzić pozycję do trzech kamer jednocześnie.
 • Wysoka precyzja śledzenia dzięki czujnikom VIVE Tracker.
 • Automatyzacja kalibracji offsetu i dystorsji obiektywu.
 • Kompatybilność z koderami obiektywu, dająca możliwość zmiany głębi ostrości jak w tradycyjnych kamerach filmowych.
 • Kompatybilność ze standardem Plug and Play, nie wymagająca zewnętrznego oprogramowania.
 • Przywracanie wyjściowych ustawień jednym przyciskiem.
 • Synchronizacja Genlock z UE LiveLink, zapewniająca synchronizację między prawdziwymi
  i wirtualnymi aktorami.
 • Profesjonalne okablowanie minimalizujące opóźnienia i zakłócenia.
 • Najwyższej jakości narzędzia do tworzenia kompozycji wizualnych w czasie rzeczywistym takie jak dodawanie efektów świetlnych, refleksów i cieni, oraz interakcje między wirtualnymi i rzeczywistymi elementami sceny.
 • Będący standardem w branży moduł do kluczowania kolorów Aximmetry.
 • Zaawansowane rozwiązania XR – Extended Reality.
 • „Studyjny klej” dla transmisji telewizyjnych spajający produkcje wirtualne dzięki łatwemu łączeniu w całość szerokiej gamy urządzeń.

 

VIVE Mars CamTrack będzie na targach IBC2022 w Amsterdamie, w dniach 9-12 Września, w hali 8, stanowisko A91Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.