Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Polski pojazd Triggo gwiazdą elektromobilności w Las Vegas

Polski pojazd Triggo gwiazdą elektromobilności w Las Vegas

Polski, innowacyjny pojazd elektryczny Triggo będzie gwiazdą tegorocznej konferencji CES odbywającej się 5 stycznia w Las Vegas.

 

– Zaprezentowanie Triggo przed gronem światowych łowców innowacji to dla nas nieoceniona możliwość, tym bardziej że to właśnie na tym wydarzeniu pojawiały się premiery przełomowych technologii, które zrewolucjonizowały rynek, m.in. CD i DVD, Microsoft Xbox, czytniki linii papilarnych w smartfonach czy Oculus Rift – mówi wynalazca i szef Triggo Rafał Budweil.

 

CES to najbardziej wpływowe i największe wydarzenie technologiczne na świecie. Stanowi poligon dla przełomowych technologii oraz dla globalnych innowacji. Podczas tego wydarzenia światowe marki wymieniają się doświadczeniami i poznają nowych partnerów. Poprzednia edycja targów CES gościła 4419 wystawców na prawie 27 hektarach powierzchni. Wydarzenie przyciągnęło łącznie ponad 171 tysięcy uczestników, w tym ponad 6,5 tysiąca przedstawicieli mediów.

W tym roku na światowej scenie pojawi się polski pojazd elektryczny Triggo. Firma zaprezentuje się w ramach „Eureka Park”, gdzie najciekawsze nowe technologie z całego świata spotykają się z rynkami kapitałowymi. Triggo pojawi się m.in. wśród takich projektów jak humanoidalne roboty, rozpoznawanie chorób na podstawie skanu twarzy, czy technologia śledzenia ruchu pojazdów i pieszych w czasie rzeczywistym.

Triggo to pojazd elektryczny, który dzięki zmiennej geometrii przedniego zawieszenia oferuje zwinność motocykla w ruchu miejskim w połączeniu z komfortu zamkniętej kabiny znanej z samochodów. Pomysł powstał w Polsce, staje się on jednak projektem o globalnym zasięgu, budzącym zainteresowanie światowych łowców innowacji. Rozwiązania zastosowane w Triggo są objęte międzynarodową ochroną patentową na najważniejszych, światowych rynkach.

 

2036070836 Triggo2

 

Podczas CES 2022, na stoisku Triggo znajdzie się najnowszy prototyp przedprodukcyjny. Prezentowany on będzie w taki sposób, aby odwiedzający mogli osoboście przekonać się, jak w praktyce działa system umożliwiający składanie kół przednich. To coś, co wyróżnia Triggo spośród pozostałych rozwiązań mikromobilnych. Zostanie też przygotowane specjalne stanowisko do teleoperacji. Dzięki niemu publiczność będzie mogła poprowadzić zdalnie, wprost z Las Vegas Triggo znajdujące się w Warszawie. To wszystko będzie możliwe pomimo ogromnej odległości oraz różnic czasowych. Prototyp właśnie wyjechał z Warszawy i leci do tego najbardziej znanego miasta amerykańskiego stanu Nevada.

 

– Możlwość zdalengo poprowadzenia Triggo z Las Vegas potwierdzi naszą gotowość technologiczną do wdrożenia „cars in 5 min”. Jest to przełomowa usługa, która zrewolucjonizuje car-sharing. Polega ona na tym, że użytkownik za pomocą aplikacji zyska możliwość zamówienia Triggo pod wskazany adres, a zdalny kierowca zadba o jego dostarczenie. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni pokonywać często kilkusetmetrowej drogi do najbliższego, wynajmowanego pojazdu. Triggo przyjedzie po nas dokładnie tam, gdzie go potrzebujemy– wyjaśnia Rafał Budweil i zaprasza obecnych na wydarzeniu dziennikarzy za kierownicę zdalnie sterowanego Triggo, by się o tym przekonać.

– Liczba zaproszeń od partnerów i potencjalnych inwestorów do nawiązania rozmów pokazuje, jak duże zainteresowanie wzbudzamy. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli poinformować o pozytywnych wynikach tych rozmów – mówi szef i wynalazca Triggo Rafał Budweil.

 

Triggo pojawi się na CES na specjalne zaproszenie brytyjskiego Department of International Trade (DIT). Polski pojazd wyselekcjonowano spośród najlepiej prosperujących projektów technologicznych o potencjale globalnym. Natomiast we wrześniu 2020 roku Triggo otrzymało oficjalne potwierdzenie uczestnictwa w programie Global Entrepreneurship Programme (GEP) sponsorowanym przez DIT. Dzięki tej współpracy polski innowacyjny pojazd pojawiał się już na forach elektromobilności w Turcji, Indiach czy w krajach Europy Środkowej.

 

Jak zaznacza wynalazca i szef projektu Triggo, najważniejszymi cechami pojazdu są możliwości pokonywania ulicznych korków oraz łatwość parkowania, które zawdzięcza unikatowej konstrukcji podwozia o zmiennej geometrii. – Triggo jest pojazdem znacznie bezpieczniejszym niż jednoślady, nie jest on jednak zależny od warunków pogodowych i oferuje swoim użytkownikom pełen komfort przemieszczania się – dodaje.

 

newseriaAutor |2021-12-31T12:28:09+02:0031 grudnia 2021 01:00|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.