Jesteś tutaj:--, Testy i opinie-Kopiowanie historii czatów Whatsapp między Android a iPhone przy pomocy aplikacji iTransor

Kopiowanie historii czatów Whatsapp między Android a iPhone przy pomocy aplikacji iTransor

Posiadacze aplikacji Whatsapp, którzy korzystają  z niej na telefonach z różnymi systemami operacyjnymi stoją przed sporym wyzwaniem, w momencie gdy zechcą przenieść swoje czaty na nowy telefon. O ile w przypadku transferu Android->Android lub iOS->iOS cały proces jest prosty, to w przypadku chęci przeniesienia danych WhatsApp z telefonu Android do iPhone jest to niemożliwe. Producent Whatsappa nie przewidział po prostu takiej możliwości, ponieważ backupy nie są ze sobą kompatybilne.

Kupując nowy telefon – np. iPhone – musimy więc poszukać jakiegoś innego rozwiązania. W trakcie testu transferu danych między Huawei P40 Pro a iPhone 13 Pro skorzystaliśmy z rozwiązania iTransor dla WhatsApp firmy iMyFone.  Aplikacja ta, pozwala według producenta, na sprawne i szybkie przeniesienie backupów między urządzeniami iOS i Android.

Cały proces rozpoczynamy od instalacji aplikacji desktopowej iTransor, która pełni rolę „mostka” pośredniczącego w transferze danych między dwoma telefonami. Aplikacja dostępna jest na platformy Windows i MacOS.

Po jej instalacji naszym oczom ukazuje się ekran urządzenia źródłowego ( z którego chcemy skopiować historię czatów) i urządzenia docelowego na które wgramy wszystkie dane. W teście urządzeniem źródłowym był wspomniany Huawei P40 Pro (bez usług google) oraz nowo zakupiony iPhone 13 Pro. Transferowaliśmy dane z aplikacji Whatsapp – dodatkowo można też kopiować dane z aplikacji Whatsapp for Business.

Podpięcie P40 Pro do komputera to nie wszystko i  wymagane jest wykonanie dodatkowych czynności ze strony użytkownika. W pierwszej kolejności musimy wybrać tryb transferu danych. Następnie należy włączyć tryb programistyczny i debugowanie USB. Tryb programisty włączamy wciskając 7 razy na numer kompilacji urządzenia w ustawieniach. Kolejną czynnością jest wgranie specjalnej wersji Whatsapp, która wyeksportuje backup – to dzieje się automatycznie, ale po instalacji musimy zatwierdzić uprawnienia dla tej wersji.

W przypadku docelowego iPhone proces jest mniej skomplikowany. Wystarczy mieć zainstalowaną aplikację Whatsapp (nie musimy być do niej zalogowani). Konieczne jest jednak chwilowe wyłączenie usługi Znajdź mój iPhone.

setup 1

setup 1

Gdy już wykonamy wszystkie te czynności rozpoczyna się proces transferu danych. Ten przebiegł szybko i po chwili można już było sprawdzić, czy dane zostały poprawnie przeniesione. Wkładamy do iPhone kartę SIM, logujemy się do konta a cała historia naszych czatów jest już na nim dostępna.

setup new6

setup new6

Aplikacja iTransor for WhatsApp pozwala także na backup wszystkich (lub wybranych) czatów z telefonu oraz potem na ponowne wgranie tego backupu do telefonu. W tym przypadku do komputera podpinamy tylko jeden telefon i przez kabel USB kopiujemy dane. Historie czatów możemy też zapisać jako plik HTML, dokument PDF lub Excel i przeglądać wiadomości na komputerze.

Podsumowanie

Kopiowanie historii czatów miedzy Android a iPhone nie jest wspierane przez producenta aplikacji Whatsapp. Dlatego skorzystaliśmy z metody proponowanej przez iMyFone. Cały proces był relatywnie prosty i szybki a wszystkie czaty i zdjęcia zostały poprawnie przetransferowane.

Aplikacja iTransor  do transferu danych WhatsApp dostępna jest do pobrania tutaj i  kosztuje 39 Dolarów w subskrypcji rocznej  29 Dolarów w subskrypcji miesięcznej. Jeśli więc zależy nam na zachowaniu historii czatów Whatsapp w nowym telefonie,  to warto z niej skorzystać.Autor |2022-01-01T17:44:55+01:0030 grudnia 2021 17:26|Kategorie: Newsy, Testy i opinie|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.