Jesteś tutaj:-, Płatności, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Bolt: 250 darmowych hulajnóg na Dzień bez Samochodu

Bolt: 250 darmowych hulajnóg na Dzień bez Samochodu

W Światowy Dzień bez Samochodu (piątek, 22 września), Bolt udostępni aż 250 darmowych hulajnóg w ponad 60 miastach w Polsce. W ten sposób firma będzie zachęcać mieszkańców miast do wypróbowania alternatywnych do prywatnego samochodu środków transportu.

W Światowy Dzień bez Samochodu, Bolt udostępni aż 250 darmowych hulajnóg w ponad 60 miastach w Polsce. Akcja ma na celu zachęcenie mieszkańców miast do korzystania z niskoemisyjnych i alternatywnych dla prywatnego samochodu, środków transportu po mieście. Polacy dostrzegają już problem zatłoczenia miast, wynikającego z nadmiernej obecności samochodów. W przeprowadzonym przez Bolt badaniu, aż 58% respondentów przyznało, że chciałoby widzieć w miastach więcej przestrzeni wolnych od samochodów, pełnych zieleni i przestrzeni dla pieszych.

 

– Misją Bolt jest wspieranie powstawania miast dla ludzi, nie dla samochodów. Najbardziej efektywnym krokiem do tego, jest pokazanie mieszkańcom, że mają szereg alternatywnych środków transportu i nie każda podróż wymaga wykorzystania prywatnego samochodu. Obok komunikacji miejskiej opcją jest właśnie mikromobilność, jaką oferuje Bolt. Hulajnogi elektryczne to doskonały sposób na pokonanie średniego dystansu np. na przystanek autobusowy. Już teraz widzimy, że hulajnogi elektryczne zyskują na popularności – według naszych danych- w porównaniu rok do roku- liczba przejazdów jednośladami Bolt wzrosła dwukrotnie. Mamy nadzieję, że nasza akcja zachęci mieszkańców do wypróbowania tego środka transportu – komentuje Bartosz Małecki, Senior Operations Manager w Bolt Rentals.

 

Jak skorzystać z darmowej hulajnogi?

Udział w akcji będą mogli wziąć wszyscy mieszkańcy miast, w których dostępne są hulajnogi elektryczne Bolt. Liczba darmowych hulajnóg w każdym mieście jest proporcjonalna do ogólnej liczby dostępnego sprzętu, aby niezależnie od wielkości miasta, każdy miał szansę wziąć udział w akcji. Aby skorzystać z wolnego od opłaty przejazdu, wystarczy zeskanować kod QR na hulajnodze – jeśli trafi się na tę objętą akcją, przejazd rozpocznie się automatycznie, bez pobierania opłaty.

 

Autor |2023-09-22T09:45:39+02:0022 września 2023 09:45|Kategorie: Newsy, Płatności, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.