Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Operatorzy, Opinie ekspertów, Plus, Raporty i prezentacje, Rynek-Plus liderem rankingu szybkości internetu mobilnego w pierwszym kwartale 2023 roku – 5G, 4G i 3G

Plus liderem rankingu szybkości internetu mobilnego w pierwszym kwartale 2023 roku – 5G, 4G i 3G

Serwis SpeedTest.pl opublikował ranking szybkości internetu mobilnego za pierwszy kwartał 2023. Plus, który od dawna dominuje w kategorii 5G, wszedł na pierwsze miejsce w całościowym, ogólnym rankingu internetu mobilnego. Ranking SpeedTest przygotowany został na podstawie ponad 800 tys. testów obejmujących wszystkie technologie internetu mobilnego, czyli 5G, 4G i 3G, u wszystkich operatorów w Polsce.

Od momentu uruchomienia technologii 5G Plus zdecydowanie wyprzedza pozostałych operatorów w tej kategorii. Dzięki udostępnieniu w marcu tej technologii wszystkim użytkownikom Plusa i Plusha posiadającym odpowiednie urządzenie oraz rozbudowie zasięgu, 5G Plusa stało się powszechnie dostępne, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jakości dostępu do internetu w naszym kraju.

Wyróżniający się zdecydowanie najwyższą prędkością pobierania danych internet 5G w coraz większym stopniu staje się więc podstawowym internetem dla klientów Plusa. Potwierdzają to marcowe wyniki rankingu SpeedTest.pl, w którym Plus zajął pierwsze miejsce nie tylko w kategorii 5G, ale również w ogólnym rankingu szybkości internetu mobilnego. Zestawienie powstało na bazie 815 tys. pomiarów prędkości wykonanych w sieciach wszystkich operatorów mobilnych w aplikacjach dla Android i aplikacji dla iOS.

tabela1

W przypadku wyników obejmujących jedynie marzec 2023 przewaga Plusa, jeśli chodzi o kluczowy parametr, czyli pobieranie danych, była zdecydowanie większa.

tabela2

Pełną dominację Plusa pod względem szybkości ściągania danych widać w zestawieniu wyników pomiarów w najnowocześniejszej i najszybszej technologii 5G.

tabela3

Popularyzacja technologii 5G gwarantuje użytkownikom szybsze i bardziej płynne transmisje wideo, łatwiejszy dostęp do aplikacji chmurowych, większy komfort oglądania filmów i ulubionych seriali bez ich zacinania, wygodną pracę i naukę zdalną, płynne granie online oraz po prostu szybsze pobieranie plików, zdjęć i filmów.

 

konstruktorska4budynekplus

 

Plus stale pracuje nad rozwojem i poprawą parametrów swojej sieci 5G. Od marca już ponad 20 milionów mieszkańców Polski ma dostęp do najszybszej sieci, składającej się z blisko 3500 stacji bazowych. Sieć obejmuje prawie 1000 miejscowości na terenie całego kraju. Efekty prowadzonych prac widoczne są w zestawieniu opublikowanym przez SpeedTest.pl.

tabela4

Równocześnie ciągle poszerzana jest oferta urządzeń obsługujących najnowocześniejszą technologię. Obecnie dostępnych jest około 150 smartfonów oraz routerów 5G, dzięki którym możliwe jest korzystanie z nowego standardu internetu mobilnego. Wyniki niezależnego rankingu SpeedTest.pl są potwierdzeniem, że wybór sieci Plus to świetna decyzja dla osób ceniących sobie szybki i stabilny dostęp do internetu.

ponad20mlnwzasiegu5gplusa2 1

Źródło: speedtest.pl/wiadomosci/rankingi/plus-liderem-rankingu-mobilnego-i-5g-w-1q-2023-roku/

 

Autor |2023-04-05T12:36:47+02:005 kwietnia 2023 14:00|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Opinie ekspertów, Plus, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.