Jesteś tutaj:-, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek-Poczta Polska – firma przyjazna kobietom

Poczta Polska – firma przyjazna kobietom

Niemal 60% zatrudnionych osób w Poczcie Polskiej stanowią panie. Spośród prawie 40 tysięcy kobiet – Pocztowców, najwięcej pracuje na stanowiskach obsługi klienta. 73% zatrudnionych w Poczcie menadżerów to kobiety. Wśród kadry Poczty Polskiej zatrudnione są również panie prowadzące ciężarówki czy konwojujące przewozy gotówki.

Poczta Polska to jeden z największych pracodawców w kraju. Działalność Spółki opiera się w głównej mierze na sieci placówek i pracy ponad 20 tysiąca listonoszy. Poczta obejmuje swoim zasięgiem każdy zakątek kraju. W placówkach, na stanowiskach obsługi klienta, pracują przede wszystkim panie. Niemal 14 tysięcy kobiet każdego dnia przyjmuje i wydaje listy, paczki, przekazy pocztowe i sprzedaje towary handlowe. Na stanowisku listonoszy Poczta Polska zatrudnia ponad 7 tysięcy kobiet. To ponad 30% całkowitej liczby pocztowych doręczycieli.

Kobiety stanowią także liczne grono wśród kadry zarządzającej w Spółce. 73% zatrudnionych w Poczcie menadżerów to reprezentantki płci pięknej. Panie pełnią odpowiedzialne funkcje naczelniczek placówek pocztowych, koordynatorek, kierowniczek oraz dyrektorek (m.in.: HR, sprzedaż, marketing, oferta produktowa, rachunkowość, zamówienia, infrastruktura, ład korporacyjny, BHP). Kobiety są także aktywnymi przewodniczącymi związków zawodowych działających w firmie. Wiele pań na stanowiskach menadżerskich zaczynało pracę w Poczcie Polskiej od stanowisk niższego szczebla czy korzystając z wakacyjnych ofert zatrudnienia. Ze względu na specyfikę Spółki, m.in. wielkość i złożoność organizacji oraz mnogość procesów i usług, doświadczenie zdobyte na różnorodnych stanowiskach ma niebagatelne znaczenie.

 

– Poczta Polska zatrudnia przede wszystkim na umowę o pracę. To ważna cecha naszej Spółki, która daje pracownikom poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu panie pracujące w naszej Spółce mogą bez obaw korzystać z praw, które są z tym związane: urlopy macierzyńskie, urlopy wychowawcze i dni opieki nad dzieckiem. Chętnie zatrudniamy kobiety w wieku 55+, również w wieku emerytalnym, a dzięki rozległej sieci placówek możemy zaproponować pracę w oddziale blisko domu, także w niewielkich miejscowościach – mówi Grażyna Dratkiewicz, dyrektor Centrum Kadr i Szkoleń w Poczcie Polskiej.

 

Kobiety w Poczcie Polskiej pracują także na stanowiskach, które na rynku uchodzą za zdominowane przez mężczyzn – prowadzą ciężarówki i pojazdy do 3,5 tony, a także pracują w ochronie obiektów i konwojowaniu gotówki. Wśród kierowców Panie stanowią 4% zatrudnionych, wśród pracowników ochrony – 7%.

Poczta Polska zatrudnia coraz więcej kobiet w obszarach, które postrzegane są jako najbardziej perspektywiczne na rynku pracy. Aktualnie 14% wszystkich informatyków pracujących przy programowaniu i wsparciu użytkownika to panie. Kobiety zarządzają także jednostkami, które zajmują się kreowaniem i wdrażaniem nowoczesnych usług (e-Doręczenia i Q-Doręczenia).

 

Autor |2023-03-08T11:27:45+01:008 marca 2023 11:00|Kategorie: Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Jonathan 8 marca 2023 w 18:49 - Odpowiedz

    Najmilsza pani z polskiej poczty to naczelnik z Dąbrowy Tarnowskiej. Mała, ale suka!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.