Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Orange, Play, Plus, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile, Taryfy, Wydarzenia-Zmiany na horyzoncie? – Internet mobilny w Polsce (lipiec 2022)

Zmiany na horyzoncie? – Internet mobilny w Polsce (lipiec 2022)

Okres urlopowy w pełni. Pogoda dopisuje, a rzesze turystów ruszyły do kurortów w poszukiwaniu słońca i odpoczynku. Tak zwany sezon ogórkowy w mediach trwa, lecz my nie zatrzymujemy się w naszej misji i publikujemy sprawozdanie dotyczące jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce w lipcu 2022.

„Lipcowy ranking utworzyli na podstawie 129 500 pomiarów, których dostarczyli nam użytkownicy aplikacji RFBENCHMARK. Dominacja technologii LTE jest niepodważalna i wynosi 95,11% spośród wszystkich pomiarów. Pozostały odsetek korzystał z technologii WCDMA (4,89%).

Użytkownicy aplikacji najczęściej testowali zasięg sieci Play (30,2%) i Orange (34,9%). W dalszej kolejności społeczność RFBenchmark sięgała po usługi sieci Plus (19,4%) oraz T-Mobile (15,5%).”

 

Снимок экрана 2022 08 11 в 10.04.20

 

 

Internet mobilny w Polsce – jak wyglądała sytuacja w czerwcu 2022?

W poprzednim miesiącu w statystykach nie zaszły praktycznie żadne zmiany. Liderem średniej szybkości pobierania danych pozostał T-Mobile (37,9 Mb/s), podobna, stabilna sytuacja utrzymała się też w pozostałych kategoriach. Pod względem średniej szybkości wysyłania danych zwyciężył Play (19,1 Mb/s). Natomiast w kategorii najniższej wartośći ping na prowadzeniu pozostało Orange (30,8 ms).

 

Internet mobilny w Polsce – który operator był najlepszy w lipcu 2022?

Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile

T-Mobile kolejny raz utrzymuje swoje panowanie w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Tym razem lipcowy wynik 41 Mb/s pozwolił minimalnie wyprzedzić Orange, które zanotowało z kolei 40,9 Mb/s. Czyżby szykowały się w najbliższym czasie zmiany na fotelu lidera?

Kolejne miejsca przypadłu w udziale Play (38,1 Mb/s), a tabelę zamknął Plus (30,8 Mb/s).

 

Średnia szybkość wysyłania danych: Play

Rywalizacja pod kątem średniej szybkości wysyłania danych LTE jest dużo bardziej wyrównana. W lipcu również nie doczekaliśmy się zmiany na pierwszym miejscu zestawienia. Tutaj wciąż prowadzi Play (20 Mb/s) przed Orange (19 Mb/s). Za nimi pojedynek T-Mobile (18,2 Mb/s) z Plusem (17,5 Mb/s). Wygląda na to, że również w najbliższych tygodniach możemy być świadkami roszad w tej konkurencji.

 

Najniższa wartość ping: Orange

Kolejność w ostatniej kategorii możemy wyrecytować niemal z pamięci. Orange (30,3 ms) przed T-Mobile (31,3 ms). Za nimi Play (32,5 ms), a z wyraźną stratą Plus (36,7 ms).Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.