Jesteś tutaj:-, Finanse, Gry, Inne, Newsy, Płatności, Praca, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Wydarzenia-GAMIVO podsumowało drugi kwartał 2022 – Spółka wygenerowała prawie 3 mln zł zysku

GAMIVO podsumowało drugi kwartał 2022 – Spółka wygenerowała prawie 3 mln zł zysku

GAMIVO, właściciel platformy transakcyjnej dla graczy, podsumował II kwartał br. Spółka wygenerowała 56,3 mln zł obrotu i 10,7 mln zł przychodu, obie te liczby są zauważalnie wyższe niż w poprzednim kwartale. Zysk netto wyniósł zaś 2,9 mln zł, co oznacza wzrost o 85 proc. względem I kwartału 2022 roku. Bardzo dobre wyniki są efektem konsekwentnego realizowania, obranego na początku roku, kierunku rozwoju – GAMIVO skupia się na skalowaniu oraz automatyzacji ścieżki zakupowej.

GAMIVO podsumowało drugi kwartał 2022 roku, odnotowując 10,7 mln przychodów netto, co oznacza wzrost o 5 proc. q/q i 18 proc. r/r. Poprawiono także wskaźnik GMV, który wyniósł 56,3 mln zł (wzrosty 7 proc. q/q i 19 proc. r/r). Największą uwagę zwraca natomiast zysk netto na poziomie 2,9 mln zł, gdyż w tym wypadku jest to wzrost o 85 proc. w stosunku do I kwartału i 77 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

 

Снимок экрана 2022 08 16 в 09.59.11

 

– W II kwartale postawiliśmy na udoskonalenie platformy i optymalizację sprzedaży. Podjęliśmy w tym celu wiele działań, które – jak w przypadku SEO – będą procentować w przyszłości lub już przynoszą korzyści. Obecnie platforma skupia już ponad 4 mln użytkowników oraz około tysiąca dostawców, którzy oferują produkty będące odpowiedzią na zapotrzebowanie graczy. Dzięki temu w pierwszym półroczu wygenerowaliśmy 4,4 mln zł zysku, w tym w drugim kwartale aż 2,9 mln zł – komentuje Mateusz Śmieżewski.

 

Na początku br. Spółka ogłosiła pięć filarów rozwoju, które konsekwentnie realizuje, udoskonalając platformę i jednocześnie zwiększając jej przychodowość. W pierwszym półroczu GAMIVO m.in. zreorganizowało pracę części działów, wprowadzało też kolejne rozwiązania SEO mające na celu zwiększenie ruchu na platformie. Prowadzono także liczne działania marketingowe, które pozytywnie wpływają na sprzedaż w serwisie transakcyjnym. Obrane plany rozwoju przynoszą wymierne korzyści, dlatego Spółka zamierza je kontynuować.

 

– Pierwsza połowa 2022 roku była bardzo intensywnym okresem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów działań, które wdrażamy, dlatego będziemy kontynuować prace nad udoskonalaniem platformy. Mamy wszelkie podstawy sądzić, że następne miesiące będą równie udane, co pierwsze półrocze 2022 roku – mówi Tomasz Lewandowski, członek Zarządu GAMIVO.

 

glownekonf 1226792027,w 580, small

 

GAMIVO w dalszych planach na 2022 rok stawia na kontynuację zwiększenia rentowności, automatyzacji procesów biznesowych oraz szeregu dodatkowych działań, które pozwolą na skalowanie działalności Spółki. Ponadto jednym z priorytetów GAMIVO jest ciągłe zwiększanie bazy klientów korzystających z platformy transakcyjnej.

 

Raport dostępny jest na stronie internetowej

 

 

NewseriaAutor |2022-08-16T10:01:35+02:0016 sierpnia 2022 11:00|Kategorie: e-Sport, Finanse, Gry, Inne, Newsy, Płatności, Praca, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.