Jesteś tutaj:-, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Epson prezentuje raport zrównoważonego rozwoju – ekologiczne działania, inwestycje i plany zadziwiają różnorodnością i skutecznością

Epson prezentuje raport zrównoważonego rozwoju – ekologiczne działania, inwestycje i plany zadziwiają różnorodnością i skutecznością

Nie od dziś wiadomo, że ekologiczne rozwiązania – oprócz korzyści dla środowiska – dają realne oszczędności. Z kolei ich ignorowanie – tak jak np. w przypadku niedawnego konfliktu o Turów – może skończyć się kosztami dotykającymi całe społeczeństwa. W tym kontekście szczególnie interesujący jest opublikowany przez firmę Epson raport „Wybieramy bycie eko”, dotyczący zrównoważonego rozwoju w Europie w latach 2020/21. Przedstawia on działania i rozwój firmy w obszarze transformacji ekologicznej za pomocą innowacji technologicznych.

Publikacja zawiera informacje na temat istotnych postępów w zakresie działań mających na celu osiągnięcie w pełni zrównoważonej działalności.

 

„Nowy raport Epson, to coś więcej niż tylko omówienie tegorocznej strategii i postępów” – powiedział Henning Ohlsson, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Epson Europe. „Jest to też kolejne zobowiązanie się naszej firmy do pełnienia roli niezastąpionego partnera tworzącego innowacyjne technologie, które będą zrównoważone nie tylko w chwili ich wyprodukowania, lecz także podczas ich używania w codziennym życiu. Tylko mając szerszy punkt widzenia i współpracując z naukowcami, partnerami i klientami, możemy budować przyjazną przyszłość”.

 

Innowacje ekologiczne

Oprócz inwestycji wprowadzanych wewnątrz firmy, raport opisuje także innowacje, które pomagają każdemu klientowi Epsona odnaleźć własną drogę w kierunku zrównoważonej przyszłości. Należą do nich na przykład oferowane przez firmę drukarki w technologii Heat-Free, czyli takiej, która nie wymaga użycia ciepła oraz obniża zużycie energii elektrycznej (i związaną z tym emisję gazów cieplarnianych) nawet o 83%. Jej wdrożenie w całej Europie mogłoby obniżyć zużycie energii o 1 mld kWh rocznie i emisję CO2 o 410 000 ton.

 

1648460703063.jpg

 

Technologia niewymagająca użycia ciepła była podstawą do nawiązanie partnerstwa Epson z National Geographic i podjęcia działań na rzecz zahamowania procesu topnienia wiecznej zmarzliny oraz związanej z tym emisji metanu. Także drukarki klasy EcoTank eliminując konieczność korzystania z wymiennych kartridżów oferują ekologiczne korzyści. Do tej pory zapobiegły wprowadzeniu do środowiska 1,6 mln ton zużytych materiałów eksploatacyjnych opartych na tworzywach sztucznych.

W ciągu najbliższej dekady Epson planuje przeznaczyć 100 mld jenów (około 770 mln euro) na transformację swojej działalności w celu pełnego wdrożenia zasad zrównoważonej gospodarki. Te inwestycje będą miały na celu obniżenie emisyjności oraz zamknięcie pętli wykorzystania surowców w ramach działalności firmy.

 

Zrównoważony rozwój — weryfikacja, nagrody

Prezentowany raport zawiera również szczegółowe informacje na temat oceny firmy przez rzetelny i uznawany na całym świecie audyt instytucji zewnętrznych. I tak, w 2021 r. firma Epson po raz drugi z rzędu otrzymała status Platinum przyznawany przez EcoVadis – jedną z najbardziej prestiżowych na świecie platform oceny zrównoważonego rozwoju w biznesie. Status Platinum plasuje firmę w elitarnym gronie 1% producentów komputerów i akcesoriów do nich, którzy kierują się zasadami zrównoważonego rozwoju.

Ponadto Epson uzyskał status Platinum przyznawany przez Responsible Business Alliance (RBA) – największe na świecie stowarzyszenie branżowe skupiające się na społecznej odpowiedzialności biznesu w globalnych łańcuchach dostaw. Status klasy Platinum jest przyznawany wybranym firmom, które spełniają najwyższe standardy w zakresie CSR. Audyt, któremu poddała się firma Epson, potwierdził jej rzeczywiste zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i działania na rzecz dobrobytu swoich pracowników.

 

MAF 0478.jpg

MAF 0675.jpg

 

Oprócz tego w ubiegłym roku Epson:

  • znalazł się na Liście A platformy CDP – organizacji non-profit prowadzącej globalny rejestr biznesu – i już drugi rok z rzędu został uznany za lidera globalnego łańcucha dostaw,
  • dzięki działaniom na rzecz przejścia w 100% na energię ze źródeł odnawialnych, dołączył do inicjatywy RE100,
  • spełnił normy ISO 9001 i 14001,
  • 18 rok z rzędu został ujęty w badaniach FTSE4Good Index Series.

 

Bilet do neutralności klimatycznej

W obszarze planów i zobowiązań raport informuje, iż firma Epson zobowiązała do roku:

  • 2023— obniżyć emisję dwutlenku węgla zgodnie z celem dotyczącym globalnego ocieplenia klimatu o 1,5°C
  • 2023—we wszystkich swoich placówkach wykorzystywać zasilanie pochodzące w 100% ze źródeł odnawialnych
  • 2025 —osiągnąć cele dotyczące obniżenia emisji bezpośredniej (19%) i pośredniej (44%)
  • 2050 —stać się firmą zeroemisyjną, która nie korzysta z surowców kopalnych (np. ropy czy metali)

 

„W czasie gdy świat wdraża ustalenia konferencji klimatycznej COP26, firma Epson w dalszym ciągu realizuje swoje ambitne zobowiązania, inwestycje i cele w zakresie zrównoważonego rozwoju” — powiedział Yoshiro Nagafusa, prezes i dyrektor generalny Epson EMEAR. „Nasze niskoemisyjne, niewymagające użycia ciepła i wytwarzające mniej odpadów technologie będą pracować na rzecz naszych klientów, kiedy my będziemy dążyć do realizacji celów zrównoważonego społeczeństwa”.

 

Cały raport można znaleźć tutaj: epson.pl/greenreportAutor |2022-04-21T12:02:03+01:0021 kwietnia 2022 11:00|Kategorie: Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.