Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-Huawei po raz kolejny wspiera innowatorki oraz liderki w walce z wykluczeniem cyfrowym

Huawei po raz kolejny wspiera innowatorki oraz liderki w walce z wykluczeniem cyfrowym

Jak pokazują dane liczbowe, polski rynek małych firm usługowych jest zdominowany przez kobiety. Prowadzą one aż 75 proc. takich przedsiębiorstw. Jednak zarządy korporacji nadal zdominowane są przez mężczyzn. Huawei wspiera odwrócenie tego trendu i wspólnie z Fundacją Sukcesu Pisanego Szminką działa na rzecz poprawy pozycji aktywnych biznesowo kobiet. Firma jest partnerem 13. edycji konkursu Bizneswoman Roku i po raz drugi nagrodzi liderki oraz innowatorki w kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu.

Polki coraz chętniej aplikują na stanowiska w sektorze IT czy menedżerskie w różnych branżach. Jednak dla rozwoju społecznego nadal niezwykle istotne pozostają inicjatywy, które inspirują kobiety do działania i realizowania swoich pomysłów biznesowych. Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką od lat działa na rzecz poprawy sytuacji Polek w świecie biznesu i po raz 13. organizuje konkurs nagradzający polskie przedsiębiorczynie, liderki i liderów działających na rzecz równości, włączania i ekologii.

 

Przedsiębiorczynie mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dowodem na to jest liczba nowo powstałych biznesów w okresie ostatnich dwóch lat. A co za tym idzie, umiejętność dostrzeżenia możliwości w kryzysie. Po 12 latach wspierania rozwoju Polek przepełnia mnie zachwyt i duma. Wiem, że wielu z nich, przedsiębiorczyniom, liderkom należy się nagroda Bizneswoman Roku. Jedyne, co muszą zrobić, to wyciągnąć rękę po te możliwość – zgłosić się – mówi Olga Kozierowska, Prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, pomysłodawczyni konkursu Bizneswoman Roku.

 

Współpraca popłaca wszystkim

Firma Huawei od lat wspiera przedsiębiorcze, aktywne w biznesie kobiety, w szczególności te, które działają na rzecz równouprawnienia i przeciwdziałania wykluczeniu w różnych aspektach. Wsparcie to jest jednym z obszarów działań odpowiedzialności społecznej realizowanych przez firmę m.in. poprzez partnerstwo z Fundacją Sukcesu Pisanego Szminką. W ubiegłym roku firma Huawei wspólnie z Fundacją stworzyła nową kategorię konkursową – Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu.

 

Będąc partnerem jednej z kategorii konkursu Bizneswoman Roku chcemy inspirować młode pokolenie kobiet – przyszłych liderek do tworzenia innowacyjnych rozwiązań na rzecz równego i powszechnego dostępu do technologii cyfrowych. Współczesne Polki mają ogromny potencjał, by z tych rozwiązań nie tylko korzystać, ale też być je współtworzyć. Wraz z rosnącym znaczeniem cyfryzacji dla rozwoju biznesów oraz społeczeństw, ta aktywizacja może przynieść szereg korzyści. Jeden z raportów McKinseya zauważa, że większa aktywizacja kobiet w Polsce umożliwiłaby nam wzrost PKB o 270 mld PLN już w 2025 roku – komentuje Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.

 

Podczas 13. edycji konkursu Huawei po raz drugi wręczy nagrodę dla najlepszego projektu w zakresie walki z wykluczeniem cyfrowym. W poprzedniej edycji w ramach kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu jury przyznało nagrodę Aleksandrze Gościniak, która jest web designerką i developerką w ImagoSpot oraz założycielką bloga Jestem Interaktywna. Misją Aleksandry Gościniak jest przekazywanie wiedzy o tworzeniu stron internetowych przede wszystkim kobietom, by mogły zakładać i rozwijać biznes online.

Wyróżnienie specjalne otrzymała także Magdalena Janczewska, prezeska Fundacji Pro Cultura, która stworzyła dostępne radio SoVo skierowane do seniorów, a także włączające osoby z niepełnosprawnością intelektualną, poprzez angażowanie ich w przygotowanie audycji. Projektowi radia towarzyszy portal będący miejscem, w którym dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną mają szansę wypowiedzieć się na tematy, które ich dotyczą.

 

Aktywizacja na każdym etapie

Realizując swoją misję wspierania kobiet w świecie biznesu i technologii, Huawei podejmuje liczne działania w trakcie całego roku. Jednym z nich jest współpraca z fundacją Perspektywy w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki!”. W trakcie specjalnego dnia otwartego aż 20 polskich uczelni technicznych i wydziałów nauk ścisłych zaprezentowało się licealistkom, uczennicom techników i wszystkim maturzystom zainteresowanym podjęciem studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych.

Z kolei kobiety, które już są na studiach, mogą liczyć na wsparcie Huawei w ramach programów mentoringowych i doszkalających. Jednym z nich jest wspierany przez Huawei „Women in Tech Days” pierwszy festiwal online dla kobiet w technologiach, poprzez który mentorki i mentorzy ułatwiają planowanie dalszych etapów kariery, czy pomagają zdobyć pierwszą pracę lub staż. W tym roku, Huawei zaproponował również autorską inicjatywę na rzecz wsparcia kobiet chcących rozwijać się w świecie nowych technologii – Summer School for Female Leadership in the Digital Age. W trakcie jego trwania 27 kobiet z każdego z 27 krajów Unii Europejskiej zgłębiło tajniki kodowania, cyberbezpieczeństwa oraz budowania kompetencji przywódczych w trakcie tygodniowego kursu w Lizbonie. Wśród mentorek programu znalazły się przedstawicielki europejskich think-tanków, organizacji pozarządowych, badaczki i europarlamentarzystki.

Chcąc wspierać również te kobiety, które nie od razu postawiły na karierę w technologiach, Huawei został partnerem akcji Woman Update organizowanej przez fundację Future Collars. Woman Update to kampania społeczna, która zachęca kobiety do zdobywania kompetencji cyfrowych i wejścia w świat nowych technologii, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo zatrudnienia w przyszłości.

 

O konkursie Bizneswoman Roku Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką

Kandydatki i kandydaci mogą zgłaszać się do konkursu samodzielnie lub zostać nominowani przez osoby trzecie, które już zauważyły ich sukcesy i chciałyby, żeby docenili je też inni. Zgłoszeń oraz nominacji można dokonać poprzez formularz on-line na stronie www.bizneswomanroku.pl w następujących kategoriach otwartych: Biznes Roku – Przychód powyżej 10 mln złotych, Biznes Roku – Przychód poniżej 10 mln złotych, Startup Roku, Mikrobiznes, Liderka w Nowych Technologiach, Organizacja przyjazna rodzicom, Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – liderka, biznes, organizacja, Ograniczanie śladu węglowego.Autor |2021-11-24T12:03:28+01:0024 listopada 2021 17:30|Kategorie: Huawei, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Baca 25 listopada 2021 w 20:21 - Odpowiedz

    Bez sensu ! To już lepiej przysposobić imigrantów ekonomicznych do pracy i zarabiania na siebie zamiast pobierania socjalu. „Jednak zarządy korporacji nadal zdominowane są przez mężczyzn.” no i co? To przecież NORMALNE !

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.