Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek-T-Mobile na topie, srebrne Orange – Internet mobilny w Polsce (sierpień 2021)

T-Mobile na topie, srebrne Orange – Internet mobilny w Polsce (sierpień 2021)

Sierpień to szczyt sezonu urlopowego. Wielu z nas zdecydowało się w tym roku na aktywny wypoczynek w kraju. Służyła ku temu pogoda, a przede wszystkim chęć ominięcia skomplikowanych procedur związanych z wciąż trwającym stanem epidemicznym. Czy wzmożone podróże wewnątrz Polski wpłynęły na kondycję Internetu mobilnego nad Wisłą? Sprawdzamy to w najnowszym, sierpniowym rankingu RFBENCHMARK.

Ranking został w sierpniu opracowany po uwzględnieniu 209799 testów. To drugi miesiąc z rzędu, gdy użytkownicy aplikacji RFBENCHMARK wykonali mniej pomiarów. Z ciekawością wypatrujemy odwrócenia trendu wraz z końcem wakacji i rozpoczęciem stacjonarnego trybu szkoły oraz powrotu do biur pracowników.

Przy użyciu technologii LTE przeprowadzono 94% pomiarów, a WCDMA blisko 6%.

W sierpniu największą popularnością wśród naszej społeczności cieszyły się usługi Orange (33,4%) i Play (33,1%). W dalszej kolejności w tym zestawieniu znalazł się Plus (19%) i T-Mobile (14,5%).

 

Снимок экрана 2021 09 17 в 11.00.22

 

Internet mobilny w Polsce – jak wyglądała sytuacja w lipcu 2021?

Lipiec charakteryzował się umocnieniem T-Mobile na pozycji lidera. Zaskakujące mogły być słabsze notowania Orange, które pierwszy raz od dłuższego czasu nie pojawiły się na najwyższym stopniu podium w którejkolwiek z mierzonych kategorii. Coraz większa dysproporcja była zauważalna zwłaszcza w zestawieniu najwyższej średniej szybkości pobierania danych.

 

Internet mobilny w Polsce – który operator był najlepszy w sierpniu 2021?

 

Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile

T-Mobile nadal na czele, choć ogromna przewaga z zeszłego miesiąca (5,9 Mb/s (!) nad Orange) stopniała. Operator będący na pierwszym miejscu pod względem pobierania danych odnotował w sierpniu 45,4 Mb/s. Wyprzedził tym samym wspomniany Orange (41,1 Mb/s), a także Play (37,8 Mb/s) i Plus (30,5 Mb/s).

 

Średnia szybkość wysyłania danych: Play

Play utrzymuje dobrą passę i nadal cieszy się zwycięstwem w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. To efekt wyniku 18,9 Mb/s. Na drugim miejscu ponownie „srebrny” operator – Orange (17,7 Mb/s).

Bój o trzecie miejsce był niezwykle zacięty. Ostatecznie brąz przypadł w udziale T-Mobile (16,6 Mb/s), który o włos wyprzedził Play (16,5 Mb/s).

 

Najniższa wartość ping: T-Mobile

Jak wyglądała sytuacja w kategorii najniższej średniej wartości ping? Można ją podsumować króko – złote T-Mobile, srebrne Orange. T-Mobile nie miał sobie równych i z rezultatem 30,6 Mb/s zameldował się na pozycji lidera. Orange z niezłym wynikiem 31,3 Mb/s musiało zadowolić się tytułem wicelidera sierpnia. Za nimi Play (34,0 Mb/s) i Plus (40,4 Mb/s).

Kolejność w tabeli zatem praktycznie skopiowana z tej znanej z rywalizacji w zakresie najwyższej średniej prędkości pobierania danych.

 Autor |2021-09-17T11:05:21+02:0017 września 2021 13:00|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.