Jesteś tutaj:-, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Raport Zintegrowany Grupy ORLEN 2020

Raport Zintegrowany Grupy ORLEN 2020

Raport Roczny Grupy ORLEN za 2020 rok, przygotowany w formule zintegrowanej, jest już dostępny w wersji online. To dokument kompleksowo prezentujący finansową oraz pozafinansową działalność Koncernu. W siódmej edycji przedstawiono także założenia i cele ogłoszonej w minionym roku strategii Grupy ORLEN do 2030 roku. Wytycza ona drogę do nowego, zrównoważonego biznesu i jest odpowiedzią Koncernu na globalne trendy technologiczne, środowiskowe oraz konsumenckie.

 

Konsekwentnie utrzymujemy najwyższe standardy komunikacji z interesariuszami. Nasz najnowszy raport obejmuje sprawozdania finansowe, ale jest też cennym źródłem wiedzy o Grupie ORLEN, jej działalności, perspektywach na przyszłość i dużym potencjale. Nieustannie rozwijamy się w kierunku nowoczesnego koncernu multienergetycznego o zdywersyfikowanym portfelu działalności, którego silnym filarem będą nisko- i zeroemisyjne źródła wytwarzania. Duży nacisk położyliśmy na kwestie środowiskowe i społeczne, które są ściśle powiązane z naszą działalnością biznesową i wpisują się w światowe trendy w raportowaniu. Rynek to docenia. Grupa ORLEN od lat jest liderem raportowania zintegrowanego. Potwierdzają to nagrody otrzymane w kolejnych edycjach konkursu „The Best Annual Report” – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

 

W Raporcie za 2020 rok zostały przedstawione procesy konsolidacyjne i akwizycyjne, które zapewnią biznesową przyszłość Grupie ORLEN, skutecznie wzmocnią bezpieczeństwo energetyczne Polski, a także zagwarantują klientom dostęp do stabilnej i taniej energii .

Raport prezentuje także proces budowy wartości Grupy ORLEN, obrazuje sposób zarządzania ryzykiem, pokazuje w jaki sposób analizowane są trendy makroekonomiczne i najnowsze regulacje, a także pozwala dostrzec szerokie spektrum działań z zakresu działalności pozafinansowej Koncernu.

Publikacja informuje, że konkretne działania ukierunkowane na realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju 2030. Informacje z zakresu ESG są publikowane w oparciu o międzynarodowy standard ujawniania informacji pozafinansowych GRI Standards i poddawane niezależnej weryfikacji. Zakres informacji zawartych w Raporcie odnosi się do oczekiwań międzynarodowych ratingów ESG.

Analizę danych zawartych w Raporcie ułatwiają interaktywne narzędzia, m.in. centrum tabel i wykresów, multimediów i dokumentów, interaktywny słownik pojęć finansowych i branżowych, czy przewodnik po raporcie. Raport zawiera m.in. interaktywne mapy aktywów produkcyjnych Grupy ORLEN, rynków eksportowych, mapę prezentującą zasięg geograficzny spółek Grupy Kapitałowej ORLEN, a także liczne infografiki przybliżające m.in. proces budowy wartości i model biznesowy Grupy.

Sekcja ze wskaźnikami KPI prezentuje bieżące i historyczne dane finansowe oraz pozafinansowe. Sekcja poświęcona ESG zawiera kluczowe wskaźniki efektywności dla obszarów Klimat, Środowisko, Społeczeństwo, Kapitał Ludzki, Bezpieczeństwo i Zarzadzanie. Natomiast sekcja dotycząca przyszłości Grupy ORLEN, czyli Outlook 2021+, przedstawia zidentyfikowane krótko-, średnio- i długoterminowe trendy, w tym wpływ pandemii na otoczenie rynkowe, w którym funkcjonuje Grupa ORLEN.

PKN ORLEN, jako partner Programu Dostępność Plus, ponownie wprowadził w raporcie udogodnienie w postaci syntezatora mowy. Ponadto, dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom, tekst raportu może zostać powiększony oraz wyświetlony w wersji kontrastowej.

 

Wersja online Raportu Zintegrowanego dostępna jest pod adresem: raportzintegrowany2020.orlen.plAutor |2021-07-27T09:49:26+02:0027 lipca 2021 12:00|Kategorie: Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. simon 28 lipca 2021 w 01:34 - Odpowiedz

    Przejrzyście zaprezentowany i wartość zdecydowanie na plus. Raport wskazuje, że cały projekt tworzenia zrównoważonego rozwoju jest przemyślany

  2. Julita 28 lipca 2021 w 22:27 - Odpowiedz

    To bardzo dobra wiadomość to sie liczy, ze Orlen jest świetnie zarządzany, widać że Obajtek doskonale zarządza firmą. Nic dodać nic ujać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.