Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Orange, Play, Plus, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile-Internet mobilny w Polsce – który operator był najlepszy w czerwcu 2021?

Internet mobilny w Polsce – który operator był najlepszy w czerwcu 2021?

Sezon wakacyjny możemy uznać za rozpoczęty! Słoneczna, upalna pogoda zapanowała w całym kraju, a większość z nas z wypiekami na twarzach planuje urlopowe przygody. Czy lato oznacza przysłowiowy sezon ogórkowy także na rynku operatorów komórkowych? Sprawdźmy, czy po ostatnich zmianach w naszym rankingu zapanował spokój, czy w dalszym ciągu możemy być świadkami dynamicznej rywalizacji.

Majowy ranking charakteryzował się zauważalnym wzrostem liczby wykonanych pomiarów. Trend ten utrzymał się także w czerwcu, a aktualny ranking jakości i prędkości Internetu mobilnego w Polsce został przygotowany na podstawie 282406 testów wykonanych przez użytkowników aplikacji RFBENCHMARK.

Przy użyciu technologii LTE przeprowadzono 94% pomiarów, a WCDMA blisko 6%.

W czerwcu użytkownicy korzystali najczęściej z usług Orange (33,5%). Z kolei na Play zdecydowało się niewiele mniej – 32,9%. Mniejszą popularnością cieszyli się tacy operatorzy jak Plus (18,8%) i T-Mobile (14,8%).

Снимок экрана 2021 07 09 в 09.17.25

Chcesz pomóc tworzyć kolejne rankingi? Pobierz za darmo naszą aplikację mobilną i dołącz do społeczności!

 

Internet mobilny w Polsce – jak wyglądała sytuacja w maju 2021?

Maj był równie ciekawy, co kwiecień. To właśnie we wspomnianym rankingu zanotowaliśmy zmianę na pozycji lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych. T-Mobile wyprzedził Orange po raz pierwszy od 11 miesięcy.

Orange nie zaliczy również do udanych majowego zestawienia dotyczącego średniej szybkości wysyłania danych. Pomarańczowy operator musiał w swojej niemal sztandarowej kategorii uznać ponownie wyższość sieci Play.

Na pocieszenie Orange uzyskał najlepszy wynik pod względem najniższej wartości ping.

 

Internet mobilny w Polsce – który operator był najlepszy w czerwcu 2021?

 

Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile

T-Mobile ostrożnie celebruje prowadzenie i nie pozwala na szybką detronizacje. Po raz kolejny udowadnia, że jego prowadzenie nie jest jedynie sensacyjną niespodzianką. Tym razem 43,1 Mb/s pozwoliły wyprzedzić Orange (39,1 Mb/s), które wciąż traci całkiem sporo do pierwszego miejsca.

Trzecie miejsce w naszym zestawieniu zajął Play z wynikiem 36,3 Mb/s, a tabelę zamknął po raz kolejny Plus (32,1 Mb/s).

 

Średnia szybkość wysyłania danych: Play

Z bardzo wyrównaną walką mieliśmy do czynienia przy okazji średniej szybkości wysyłania danych. Play trzeci miesiąc z rzędu okazał się najsilniejszym operatorem pod tym względem. Utrzymanie pozycji lidera było możliwe po uzyskaniu 17,8 Mb/s.

Za plecami Play obserwowaliśmy niezły tłok. Na drugim miejscu uplasował się Plus (16,5 Mb/s), a na najniższym stopniu podium Orange (16,4 Mb/s). T-Mobile ponownie nie może zaliczyć statystyki wysyłania plików do udanych, co przypieczętował ostatnim miejscem (15,8 Mb/s).

 

Najniższa wartość ping: Orange

Mimo niepowodzeń w dwóch pozostałych kategoriach, Orange utrzymuje swój przyczółek w postaci najlepszego wyniku w kategorii ping. Pomarańczowy operator uzyskał 32,2 ms, co okazało się najniższym wynikiem w stawce.

“Srebro” wywalczył w czerwcu T-Mobile (32,9 ms), a zaraz za nim zameldował się Play (36,7 ms). Na czwartym miejscu zapisujemy wynik Plusa (43,4 ms).

 

Снимок экрана 2021 07 09 в 09.21.34

Снимок экрана 2021 07 09 в 09.21.38

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile