Jesteś tutaj:-, Opinie ekspertów, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Grupa Pracuj inwestuje w platformę Worksmile

Grupa Pracuj inwestuje w platformę Worksmile

Grupa Pracuj, lider rynku cyfrowej rekrutacji w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisała umowę inwestycyjną z platformą Worksmile. To narzędzie do budowania kultury organizacyjnej opartej na komunikacji wewnętrznej, benefitach i wellbeingu. Worksmile zyskuje tym samym wsparcie doświadczonego partnera, który dzięki współpracy z marką wchodzi na rynek benefitów pracowniczych, poszerzając portfolio rozwiązań HRtech.

Worksmile to modułowa platforma kafeteryjna, która oferuje pracodawcom wsparcie w trzech obszarach zarządzania kapitałem ludzkim: konsolidacji i digitalizacji procesów zarządzania polityką benefitową, usprawnienia komunikacji wewnętrznej i budowania zintegrowanej społeczności, a także motywowania pracowników do dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. Z narzędzia korzysta kilkadziesiąt tysięcy użytkowników – pracowników firm będących m.in. liderami branż nieruchomościowej, finansowej, IT czy FMCG. Firma powstała w 2016 roku, do 2020 roku działając pod marką FitQbe.

 

image processing20210702 11012 rjfgs1

Zespoły Worksmile i Pracuj Ventures podczas podpisania umowy inwestycyjnej

 

Grupa Pracuj dokapitalizuje spółkę, obejmując w niej pakiet mniejszościowy z możliwością dalszego zwiększania zaangażowania. Strony nie ujawniają wartości inwestycji. Dzięki wsparciu inwestora Worksmile zrealizuje strategiczne cele związane z planowanym intensywnym rozwojem technologicznym oraz produktowym. W ramach współpracy przewidziane jest dalsze wsparcie kapitałowe, a także operacyjne Worksmile ze strony Grupy Pracuj.

 

image processing20210628 17986 4qaa5t

 

Worksmile to spółka o potwierdzonym praktyką skutecznym modelu działania, obsługująca liderów z różnych branż i rozwijająca się dynamicznie od momentu założenia. Jednocześnie jest bliska naszym wartościom i podejściu biznesowemu. Wierzymy, że wspólnie będziemy w stanie dostarczyć nową jakość w zakresie benefitów pracowniczych, well-beingu oraz komunikacji wewnętrznej – komentuje Przemysław Gacek, Prezes Zarządu i założyciel Grupy Pracuj.

 

 

Obie spółki zyskują dzięki współpracy istotne dodatkowe kompetencje i możliwości, tworzące przewagę konkurencyjną na dynamicznie rozwijającym się rynku rozwiązań HRtech w Europie Środkowo-Wschodniej. Dla Grupy Pracuj transakcja oznacza poszerzenie obecnego portfolio rozwiązań z których skorzystało już ponad 60 000 klientów z 40 krajów. Worksmile pozwala firmie na dodatkowe synergie w zakresie cyfrowego wsparcia benefitów pracowniczych. Inwestorem Worksmile od 2020 roku pozostaje także fundusz Pracuj Ventures wspierający rozwój marek HRtech i EDUtech, powołany przez Grupę Pracuj i część jej założycieli. To kolejna transakcja, która dowodzi istotnego znaczenia wsparcia finansowego i doradztwa od liderów rynku cyfrowego HR dla szybko rozwijających się młodych marek.

 

image processing20210628 15576 bmonku

Dzięki transakcji zyskujemy nie tylko stabilnego i renomowanego partnera finansowego, ale też strategicznego doradcę, który oferuje wsparcie również na poziomie organizacyjnym. Liczymy na wzmocnienie pozycji naszej marki, budowę nowych przewag konkurencyjnych oraz jeszcze bardziej dynamiczne dopasowanie naszej oferty do odbiorców i rynku. Na naszych oczach ma miejsce transformacja stylu pracy i zarządzania kadrami, będąca konsekwencją rewolucji wprowadzonej przez COVID-19. W tym czasie chcemy być bliżej potrzeb klientów, związanych z koniecznością dopasowania świadczeń do nowych okoliczności oraz z budowaniem kultur organizacyjnych koncentrujących się na pracowniku. Chcemy także udoskonalać naszą platformę i inwestować w jej dalszy rozwój technologiczny – mówi Tomasz Chaciński, CEO i co-founder Worksmile.

 

Tomasz Chaciński był związany z Grupą Pracuj przez ponad 6 lat, pełniąc w niej szereg funkcji menedżerskich w obszarze sprzedaży. W 2016 roku zdecydował się na założenie własnej marki FitQbe wraz z Krystianem Krzywdą (CIO i co-founder) oraz Mateuszem Błaszczykiem (CTO i co-founder). W 2020 roku FitQbe przeszedł rebranding i zaczął działać pod nazwą Worksmile, a do grona założycieli dołączył Szymon Pruszyński, Head of Growth.

Platforma Worksmile bazuje na rozbudowanej infrastrukturze i rozwiązaniach chmurowych. Daje użytkownikom dostęp do serwisu zarówno z poziomu aplikacji webowej, jak i mobilnej. Dodatkowo rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z najpopularniejszymi systemami i aplikacjami m.in. Microsoft 365, Teams, Slack, Google G-suite, Okta, SAP czy KeyCloak.Autor |2021-07-05T17:33:40+02:005 lipca 2021 17:33|Kategorie: Newsy, Opinie ekspertów, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.