Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Prepaid, Raporty i prezentacje-Piotrowska-Oliwa – duży wzrost wykorzystania Internetu mobilnego w Polsce

Piotrowska-Oliwa – duży wzrost wykorzystania Internetu mobilnego w Polsce

W Polsce rośnie zużycie transferu danych na urządzeniach mobilnych. Jesteśmy już na szóstym miejscu w Unii Europejskiej. To ważny trend, który w najbliższych latach wprowadzi jeszcze większe zmiany do usług oferowanych klientom komentuje Grażyna Piotrowska – Oliwa, Prezes Virgin mobile Polska.

Grażyna Piotrowska-Oliwa, CEO Virgin Mobile Polska
Grażyna Piotrowska-Oliwa, CEO Virgin Mobile Polska

Polska znajduje się na szóstym miejscu pod względem korzystania z Internetu mobilnego – wynika z danych UKE zawartych w najnowszym raporcie NIK „Gospodarowanie częstotliwościami przeznaczonymi dla telekomunikacji, radiofonii i telewizji”. Na czele znalazła się Finlandia, Dania i Szwecja, a za nami takie kraje jak Francja, Wielka Brytania czy Niemcy.


Raport wskazuje, że penetracja Internetu na urządzeniach mobilnych w Polsce wyniosła 114,56% i jest wyższa od średniej w UE, która wynosi 83,90%. Oznacza to, że statystyczny Polak dysponuje więcej niż jednym urządzeniem mobilnym z kartą SIM zapewniającym dostęp do Internetu. Urządzenia oprócz wykonywania połączeń telefonicznych służą nam do korzystania z komunikatorów, aplikacji przeglądania stron internetowych i coraz częściej do robienia zakupów. Wzrost użycia danych związany jest też z konsumpcją wideo. raport Online Video Forecasts 2017 wskazuje, że czas oglądania video na smartfonach i tabletach wzrośnie w tym roku o 35%, do 28,8 minut dziennie.

Z danych Virgin Mobile wynika, że od stycznia do końca sierpnia 2017 roku zużycie transferu danych wzrosło o 56%. Jest to efekt dostępu do szybszego Internetu oraz sporych pakietów danych udostępnych klientom, często po niższych cenach. Dla porównania: w Polsce za usługi telekomunikacyjne płacimy średnio sześć, w Czechach dziewięć, a na Słowacji trzynaście euro. To pokazuje, jak bardzo komfortową sytuację mają polscy konsumenci – mówi Grażyna Piotrowska – Oliwa, Prezes Virgin Mobile Polska.

Trend ten będzie kontynuowany i spowoduje rozwój oferty operatorów z korzyścią dla klientów. Większe pakiety danych, a co za tym idzie coraz częstsze korzystanie z Internetu na urządzeniach mobilnych, tworzą nowe możliwości także dla wszystkich podmiotów oferujących usługi za pośrednictwem sieci. Już dziś firmy oferujące mobilny dostęp do treści wideo planują wprowadzenie formatów w jakości 4K. Z lepszego dostępu do sieci korzystać będą również twórcy usług opartych o Internet Rzeczy – dodaje Prezes Virgin Mobile Polska.

Wspomniany raport podaje również, że do 2020 roku 80% mieszkańców będzie korzystało z Internetu, najwięcej oczywiście w miastach. Na wsi również prognozowany jest wzrost. Z sieci będzie tu korzystać 73% mężczyzn i 69% kobiet. Dla operatorów telefonii komórkowej dane te są optymistyczne, ale stanowią również wyzwanie w zakresie obsługi klientów oraz zapewnieniu odpowiedniej wydajności technologicznej.

źródło: Virgin Mobile Polska

KanAutor |2017-10-11T15:25:28+02:0011 października 2017 15:25|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Prepaid, Raporty i prezentacje|Tagi: , , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. ALFRED 11 października 2017 w 16:31 - Odpowiedz

    To już wiemy a kiedy 5gb mniej niż za 20zl jak inne sieci CZAS NAJWYŻSZY

  2. thx 11 października 2017 w 17:02 - Odpowiedz

    Pani Grażyna bajeruje, zamiast wprowadzić pakiet na kartę za max 25 zł wszystko no limit (w tym MMS) i 10GB Internetu, bo są dawno w tyyyyle za konkurencją…

  3. Marco 12 października 2017 w 08:39 - Odpowiedz

    W Niemczech ciagle 6-8 GB taryfa za 40 euro w Vodafone czy Telekomie chyba ze w szajs o2 – tam to i 15GB za 30€…. Podobnie w Holandii czy Francji. Wiec nic dziwnego ze daleko w tyle….. Tylko Polska taka tania… (tak tak wiem, all unlimited powinno byc za 9 zlotych i jeszcze w A-LTE i z romaningiem..)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.