Jesteś tutaj:-, Artykuły, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Raporty i prezentacje, Testy i opinie-Ferguson FBOX 4X – mini centrum multimedialne pod lupą

Ferguson FBOX 4X – mini centrum multimedialne pod lupą

Podsumowanie

Ferguson FBOX 4X to solidnie wykonane urządzenie, które wyposaża nasz TV w system Android i dostęp do Internetu. Działa szybko i bezproblemowo. Obsługa nie nastręcza problemów, a dzięki znanej aplikacji Kodi Media Center w łatwy sposób można skatalogować swoje zbiory mediów i stworzyć z nich łatwą w nawigacji bibliotekę. Użytkownik ma dostęp do pełnej zawartości sklepu Google Play z aplikacjami dla systemu Android a to oznacza nieskończone wręcz możliwości.


Zastosowań dekoder STB ma bez liku, jedynym ograniczeniem jest ilość pamięci operacyjnej, która jest kompletnie niewystarczająca do obsługi tak rozbudowanej aplikacji, jaką jest KODI. Rozwój szerokopasmowego internetu pozwolił na powstanie serwisów Video On Demand (VOD), dzięki którym użytkownik może oglądać, co chce i kiedy chce w doskonałej jakości obrazu. Rozwój technologii – szczególnie mobilnej – umożliwił powstanie smartfonów i tabletów, które stały się najbardziej personalnymi urządzeniami elektronicznymi, prawdziwymi PC (Personal Computer), w których zasobach użytkownik może umieścić zdjęcia, rodzinne filmy, muzykę i inne, ważne dla niego pliki. Jeżeli urządzenie ma być odpowiedzią na multimedialne potrzeby dnia nie tylko dzisiejszego, ale także jutrzejszego, dodatkowe RAM-y to konieczność. I o tym zdają się zapominać inżynierowie Fergusona. Ferguson FBOX 4X kosztuje obecnie od 280 zł.

Andrzej Kisiała

Sprzęt do testów dostarczył Ferguson: ferguson-digital.eu

9 komentarzy

 1. Ed McFergus 25 lutego 2017 w 17:58 - Odpowiedz

  Ferguson niech już zbiera na prawników za nadużycie Ultra HD Display logo na opakowaniu tego boksa. Logo należy do DIGITALEUROPE i jest przyznawane po otrzymaniu licencji, która to jest przyznawana tylko urządzeniom z wyświetlaczem. Jest to jasno opisane w kontrakcie w punkcie „Conditions for Labelling of UHD Display Devices with the „DIGITALEUROPE UHD Display” logo”. Innymi słowy logo to nie jest przyznawane dekoderom UHD (bo nie mają wyświetlacza). Ferguson nie istnieje na liście certyfikowanych producentów. Daję im tydzień na zmianę oznaczeń na produkcie.

  • Lena 25 lutego 2017 w 19:03 - Odpowiedz

   To zaczyna być interesujące

  • Ceko 26 lutego 2017 w 05:44 - Odpowiedz

   Się porobiło, zwykły test a tu grożą prokuratorem producenta. Gościu może napiszesz jak to się skończyło. A sam gadżet interesujący, muszę sobie coś takiego sprawić.

 2. Bezu 25 lutego 2017 w 21:58 - Odpowiedz

  Ale sprzęt ok.

 3. olaf 25 lutego 2017 w 22:05 - Odpowiedz

  Z ceną ok 300 zł z 1GB AMm i 8GB ROM to nadal będę korzystał z chińskich sklepów i przeżyję brak polskich znaków 🙂

 4. Uka 27 lutego 2017 w 21:02 - Odpowiedz

  Mam poprzedni modeli działa dobrze

 5. Fera 3 marca 2017 w 18:02 - Odpowiedz

  Spełnia moje potrzeby

 6. Oka 8 marca 2017 w 18:02 - Odpowiedz

  Postanowiłam go kupić do domu letniskowego. Potrzebuje mieć odbiornik HBO Go. I aplikacja daje radę. Internet przez LTE

 7. ecr4tfg 2 stycznia 2019 w 22:35 - Odpowiedz

  ktoś dba kolego byś na pudełku miał informacje zgodne z prawdą bez dymania właściciela jak i klienta końcowego
  śmieszy cię to?pewnie na kasie w biedronce robisz…
  poczekamy aż coś stworzysz i tak zostaniesz wydymany na gruba kasę

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.