Jesteś tutaj:-, Newsy, Prawo, Rynek, Telefony-Policja – fikcyjny obrót telefonami miał dać miliony

Policja – fikcyjny obrót telefonami miał dać miliony

Policjanci rzeszowskiego CBŚP zapobiegli wyłudzeniu kilkumilionowego zwrotu podatku VAT. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej podejrzani są o tzw. „karuzelowy”, fikcyjny obrót sprzętem elektronicznym, a szczególnie telefonami komórkowymi.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy mogli działać przez kilka miesięcy 2015 roku. Śledztwo obejmuje swoim zakresem 63 podmioty gospodarcze, działające na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego, a także firmy z Włoch i Niemiec.

Policjanci CBŚP ustalili, że mechanizm przestępczy polegał na wielokrotnym obrocie tym samym towarem. Wszystko to w celu uprawdopodobnienia dokonania transakcji kupna-sprzedaży telefonów komórkowych, pomiędzy kolejnymi firmami polskimi i zagranicznymi. Formą dokumentowania fikcyjnych transakcji były, nieodzwierciedlające rzeczywistych zdarzeń gospodarczych faktury VAT, na podstawie których składano deklaracje do urzędów skarbowych. Dokumenty te stanowiły podstawę do uzyskania nienależnego zwrotu podatku VAT.

Śledczy ustalili, że kwota uszczuplenia należności publicznoprawnej, wynikająca z wyłudzenia zwrotu podatku VAT wynosi ponad 500 tyś. zł. Natomiast wartość narażenia Skarbu Państwa na nienależny zwrot podatku wyniosłaby co najmniej 6,5 mln zł.

Jak nieoficjalnie ustalił reporter TVP Info wśród nich jest Filip R. – syn byłego wiceministra infrastruktury i budownictwa w rządzie PO-PSL. Zajęto tez ich majątki warte ok. miliona zł. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

źródło: Policja, TVP Info

KanAutor |2017-10-01T11:18:57+02:001 października 2017 11:18|Kategorie: Bezpieczeństwo, Newsy, Prawo, Rynek, Telefony|Tagi: , , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. Nika 1 października 2017 w 19:47 - Odpowiedz

  I tak to wygląda z tymi którzy nami rządzą

 2. Petro 2 października 2017 w 07:19 - Odpowiedz

  Nadal zastanawia mnie i będzie zastanawiać, jak PO wygrało 2 raz wybory oraz dlaczego mają nadal tak dość wysokie poparcie…

  • Lucek 2 października 2017 w 08:50 - Odpowiedz

   Co PO ma do przekrętów podatkowych ? Czy aktualnie ich nie ma ? Skoro zostałeś kupiony za 500 zł a propaganda jedynie słusznej władzy tak ci sprała szare komórki , to ich mizerne resztki już nie nadwerężaj .

  • Petro 2 października 2017 w 21:05 - Odpowiedz

   Myśl trochę Lucek, widzę, że sprawia ci to trudności. Ale to już niejeden beznadziejny twój komentarz. Nie chce mi się tłumaczyć, jak tak podstawowych spraw nie rozumiesz. Skąd te bezczelne insynuacje? Mierzysz innych swoją miarą? Czyżbyś sprzedawał się za 500 złotych ?

  • Taka prawda 2 października 2017 w 22:36 - Odpowiedz

   Grunt Petro synku że twoje komentarze są inteligentne. Jakbyś trochę myślał to byś nie głosował na PiC, a to że cały elektorat Pisowski jest kupiony to wie nawet dziecko

  • Petro 2 października 2017 w 22:41 - Odpowiedz

   Lucek, dzieciaczku nie warto z tobą konwersować, bo sam gubisz się w tym co piszesz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.