Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Prawo, Taryfy, Taryfy komórkowe-UKE – Unia znosi opłaty za roaming

UKE – Unia znosi opłaty za roaming

Parlament Europejski przyjął wczoraj Rozporządzenie ustanawiające środki gwarantujące równy dostęp do sieci i znoszący opłaty za roaming. Rozporządzenie wejdzie w życie w 3 dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym UE, co prawdopodobnie będzie miało miejsce w listopadzie br.

ozporządzenie zakłada likwidację roamingu. Początkowo od 30 kwietnia 2016 r. obniżeniu ulegną progi cenowe usług świadczonych w roamingu (opłaty nie będą mogły przekraczać 5 eurocentów za minutę połączenia głosowego wychodzącego, 2 eurocenty za SMS oraz 5 eurocentów za 1 MB mobilnego korzystania z Internetu), natomiast od 15 czerwca 2017 r. operatorzy nie będą mogli pobierać za nie żadnych dodatkowych opłat.

Nowe prawo wprowadza również zasadę równego traktowania ruchu w sieci. Zakazuje blokowania, spowalniania, degradacji, ograniczania, zakłócenia lub dyskryminowania między treściami, aplikacjami i usługami w sieci Internet. Odstępstwa od tej reguły mogą być uzasadnione koniecznością przestrzegania orzeczeń sądowych, zapewnienia zgodności z przepisami prawa oraz zapobieganiem przeciążeniu sieci lub cyberatakom.

Ponadto zgodnie z Rozporządzeniem operator będzie miał prawo zaoferować usługi specjalistyczne (na przykład Internet nadzwyczajnej jakości niezbędny dla realizacji specjalnych potrzeb), ale tylko pod warunkiem, że nie wpłynie to negatywnie na ogólną jakość Internetu.

Na dostawcach usług internetowych będą również ciążyć nowe zobowiązania. Chodzi m.in. o umieszczanie dodatkowych informacji w umowach, w szczególności w zakresie zarządzania ruchem, prędkości Internetu (minimalnej, normalnej i maksymalnej) oraz reklamacji w przypadku problemów z prędkością Internetu.

źródlo: UKE

Kan

Autor |2015-10-29T10:58:18+01:0029 października 2015 10:58|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Prawo, Taryfy, Taryfy komórkowe|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Hello 30 października 2015 w 06:03 - Odpowiedz

    No i potem w 2017 cala europa bedzie sciagala tirami polskie simy bo tansze minuty

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile