Jesteś tutaj:-, e-Handel, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Płatności, Rynek, Sprzęt-Amazon sprzedaje hulajnogi elektryczne za 9 zł? CyberRescue ostrzega

Amazon sprzedaje hulajnogi elektryczne za 9 zł? CyberRescue ostrzega

Jeżeli zobaczysz na Facebooku reklamę, która informuje o promocji na hulajnogi za 9 zł, od razu ją zgłoś! W ten sposób możemy włączyć płatną subskrypcję i stracić duże pieniądze!

Oszuści wykorzystując znaną platformę sprzedażową Amazon.com, zachęcają użytkowników Facebooka do kupna elektrycznej hulajnogi za 9 zł. Wchodząc w podany link, jesteśmy przenoszeni na fałszywą stroną, która wymaga podania danych osobowych oraz danych do karty płatniczej. Właśnie w ten sposób uruchamiają płatną subskrypcję!

 

Nagle z konta zniknęło mi ponad 240 zł!

Na reklamę natrafił Karol, który postanowił skusić się i kupić elektryczną hulajnogę swojemu synowi. Niestety już następnego dnia z jego konta zniknęły pieniądze.

 

– Wystraszyłem się, ponieważ ponownie zauważyłem blokadę środków na moim koncie. Wtedy odezwałem się do CyberRescue – tłumaczy mężczyzna.

 

Specjaliści z CyberRescue zawsze zalecają ostrożność jeżeli chodzi o reklamy na Facebooku. – Jeżeli oferta jest niewiarygodnie atrakcyjna cenowo to koniecznie powinniśmy sprawdzić jego cenę w znanych nam, wiarygodnych sklepach. Zazwyczaj, gdy oferta jest “zbyt piękna żeby była prawdziwa” lepiej zrezygnować z zakupu – tłumaczy Mikołaj Kowalski.

 

Co zrobić, gdy włączymy płatną subskrypcję?

 

– Jeżeli już włączymy taką subskrypcję, na samym początku należy wyzerować limity na transakcje internetowe na karcie oraz ją zastrzec – mówi Mikołaj Kowalski z CyberRescue.

 

Trzeba również skontaktować się z usługodawcą, u którego została włączona cykliczna opłata i poprosić o jej dezaktywowanie, a także usunięcie wszystkich danych osobowych. Próbujmy również wyegzekwować od usługodawcy zwrot pobranych środków, a przede wszystkim zachować ostrożność, gdy jesteśmy proszeni o podanie danych do karty płatniczej.

Źródło:
Сyberrescue


Autor |2021-08-06T10:42:31+01:006 sierpnia 2021 12:00|Kategorie: Bezpieczeństwo, e-Handel, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Płatności, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.