Jesteś tutaj:-, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Grupa BNP Paribas wspiera międzynarodową ekspansję InPost – Spółka pozyskała z rynków dłużnych łącznie 600 mln euro.

Grupa BNP Paribas wspiera międzynarodową ekspansję InPost – Spółka pozyskała z rynków dłużnych łącznie 600 mln euro.

Grupa BNP Paribas wspiera grupę InPost w przejęciu realizowanym przez polską firmę za granicą. BNP Paribas S.A. pełnił rolę globalnego koordynatora oraz współprowadzącego księgę popytu w emisji euroobligacji grupy na międzynarodowym rynku dłużnym, a Bank BNP Paribas pełnił rolę współorganizatora, dealera oraz agenta dokumentacyjnego w emisji obligacji na rynku polskim. Celem InPost jest przejęcie Grupy Mondial Relay, wiodącej francuskiej platformy dystrybucji przesyłek dla e-commerce, za sumę 513 mln euro.

 

Kwota emisji euroobligacji to 490 mln euro, o 100 mln euro więcej niż pierwotnie zakładano. – To efekt korzystnych warunków na eurorynku, ale przede wszystkim sukcesu spółki oraz wiary inwestorów w jej model biznesowy – tłumaczy Piotr Mietkowski, dyrektor Zarządzający Bankowością Inwestycyjną na Europę Środkową w Grupie BNP Paribas i członek Rady Nadzorczej Banku BNP Paribas.

 

Sześcioletnie obligacje w euro wyceniono na 2,25% w skali roku. Równolegle wyemitowano sześcioletnie obligacje na rynku polskim o wartości 500 mln zł i oprocentowaniu WIBOR 6M + 250 pb. Pozyskane środki InPost przeznaczy na przejęcie Grupy Mondial Relay, pokrycie opłat i wydatków związanych z tym przejęciem oraz ogólne cele korporacyjne.

Moody’s nadał grupie InPost oraz obligacjom w złotym i euro rating na poziomie Ba2. Rating nadany przez Fitch to BB.

 

– Kontynuację i rozwój naszej współpracy z InPost odbieramy jako wyraz zaufania i docenienie międzynarodowego doświadczenia, z którego korzysta Bank BNP Paribas. Jednocześnie jesteśmy dumni, że możemy wspierać ekspansję dynamicznej polskiej spółki, która ma ambicje sięgające daleko poza granice naszego kraju. Nie mam wątpliwości, że wspieramy historyczną transakcję – podkreśla Piotr Mietkowski.

 

Na początku roku Bank BNP Paribas pełnił rolę współprowadzącego księgę popytu w sięgającej 2,8 mld euro ofercie publicznej akcji InPost na giełdzie Euronext w Amsterdamie.

Autor |2021-07-04T21:18:46+02:005 lipca 2021 09:00|Kategorie: Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile