Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Huawei ICT Day 2021: technologie w miastach, szkołach i biznesie

Huawei ICT Day 2021: technologie w miastach, szkołach i biznesie

Huawei ICT Day – doroczna konferencja organizowana przez Huawei Enterprise Polska z myślą o klientach i partnerach biznesowych. Tegoroczna edycja odbyła się w formule hybrydowej, a jej uczestnicy, zarówno stacjonarni jak ci online, mieli okazję poznać przekrojową ofertę biznesową Huawei Enterprise. Eksperci i partnerzy podzielili się wiedzą i doświadczeniem między innymi z zakresu rozwiązań sieciowych, IT, data center i sztucznej inteligencji oraz omówili ostatnie projekty wykorzystujące urządzenia i technologie Huawei.

Pierwszym z wystąpień był wykład przedstawicieli Miasta i Gminy Serock, którzy opowiedzieli o nawiązanej niedawno współpracy z Huawei. W jej ramach specjalne grupy projektowe mają wypracować optymalne dla tego miasta rozwiązania z kategorii smart city oraz green energy. Globalnie Huawei pomógł już w budowie ponad 160 inteligentnych miast. Swoje poparcie dla tej współpracy wyraził też pełnomocnik Marszałka woj. Mazowieckiego.

Miasta to nie jedyne publiczne podmioty, z którymi Huawei ściśle współpracuje. Kolejnymi z nich są uczelnie wyższe, także te osiągające najwyższe noty w opublikowanym niedawno rankingu Perspektyw, jak Politechnika Warszawska. Reprezentujący ją zastępca dyrektora ds. naukowych Instytutu Radioelektroniki i Technik Multimedialnych, dr. hab. inż. Piotr Bilski, opowiedział o tym z jakimi wyzwaniami podczas pandemii i lockdownu musiała mierzyć się Uczelnia oraz jak sobie z nimi poradziła. W ubiegłym roku Huawei przekazał Politechnice Warszawskiej służący głębokiemu uczeniu klaster Atlas, dzięki czemu studenci Uczelni mogą rozwijać się pracując z wykorzystaniem najlepszego w swojej klasie sprzętu.

O kolejnym projekcie realizowanym wspólnie z Huawei opowiedział dr inż. Norbert Meyer, Kierownik Pionu Technologii Przetwarzania Danych Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego. Prace Lab to projekt realizowany w Polsce, oferujący zaawansowane usługi obliczeniowe oraz składowania danych, wspierający środowiska naukowe w kraju i Europie oraz badania przemysłowe w gospodarce. To także najnowocześniejsza i największa infrastruktura obliczeniowa o najwyższym standardzie niezawodności. Oprócz Huawei i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo Sieciowego, projekt współtworzony jest przez takie instytucje jak Trójmiejskie Centrum Informatyczne TASK, Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH, Wrocławskie Centrum Sieciowo – Superkomputerowe, czy Białostocka Miejska Sieć komputerowa Biaman. Dzięki realizacji prac rozwojowych, Prace Lab ma na celu poprawę pozycji polskiego sektora ICT poprzez wsparcie i wzmocnienie rozwoju innowacyjnych rozwiązań.

Podczas konferencji szeroko zaprezentowano także dwie nowości w portfolio Huawei Enterprise. Pierwszym z nich byłą inteligentna tablica Idea Hub – narzędzie zwiększające produktywność dla inteligentnego biura, które łączy w sobie inteligentne pisanie, wideokonferencje w wysokiej rozdzielczości i bezprzewodowe udostępnianie, a także zdobywca nagrody Red Dot Award 2020.

Drugą z pokazywanych nowości, było najnowszej generacji rozwiązanie Storage – Huawei OceanStor Pacific. Seria OceanStor Pacific obsługuje kodowanie wymazywania (EC), które zapewnia 2,75 razy lepsze wykorzystanie miejsca na dysku w porównaniu z tradycyjnym trybem trzech kopii, co daje najwyższy współczynnik w branży wynoszący 91,6%, znacznie zmniejszając zużycie sprzętu, miejsca i energii. OceanStor Pacific zapewnia również doskonałą przepustowość we/wy w scenariuszach z ogromną ilością małych plików, a rozproszona architektura jest w pełni symetryczna, co zapewnia ogromną i liniową skalowalność wydajności.

O sukcesach wdrożeń wykorzystujących macierze Huawei opowiedzieli Arkadiusz Lewandowski, Board Representative IT w Vienna Insurance Group Polska oraz Sebastian Niklewicz, Prezes Zarządu w Eskom, dając kolejny przykład na to, że kompleksowe portfolio pamięci masowych Huawei zapewnia odpowiednie narzędzia do realizacji zadań od budowy baz danych i wirtualizacji po duże zbiory danych, urządzenia mobilne i chmurę. Dowodem na to jest też fakt, że Huawei OceanStor Storage świadczy usługi pamięci masowej dla ponad 12 000 klientów na całym świecie, pomagając im zmaksymalizować wartość swoich danych, i został uznany za lidera w raporcie Magic Quadrant dotyczącym macierzy pamięci ogólnego przeznaczenia przez cztery kolejne lata.

Autor |2021-07-04T21:12:04+02:005 lipca 2021 08:00|Kategorie: Huawei, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile