Jesteś tutaj:-, e-Handel, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Alior Bank rozszerza możliwość korzystania z rat w karcie kredytowej poprzez bankowość internetową i mobilną

Alior Bank rozszerza możliwość korzystania z rat w karcie kredytowej poprzez bankowość internetową i mobilną

Z myślą o klientach, którzy coraz chętniej płacą za zakupy bezgotówkowo, Alior Bank rozszerzył swoją usługę rat w karcie kredytowej o możliwość skorzystania z niej w kanałach zdalnych. Już od teraz możliwe będzie samodzielne rozłożenie zadłużenia na raty po zalogowaniu się do bankowości internetowej i mobilnej. Z usługi tej mogą skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi posiadacze kart kredytowych.

 

Wygodne raty w karcie kredytowej

Każdy klient może samodzielnie wybrać sposób, w jaki uruchomi usługę rat w karcie kredytowej (plany ratalne). Alior Bank do tej pory umożliwiał zlecenie tej usługi przez infolinię lub w oddziale banku. Aktualnie, by zwiększyć bezpieczeństwo klientów w czasach pandemii, rozszerzył możliwość zlecenia tej usługi także przez kanały zdalne – tj. przez Alior Online i Alior Mobile. Tak jak dotychczas, okres spłaty planu ratalnego można dopasować wedle preferencji od 3 do 84 rat. W ramach jednej karty kredytowej możliwe jest posiadanie kilku planów ratalnych.

Wprowadzona przez Alior Bank możliwość rozłożenia kwoty na raty skierowana jest zarówno do nowych, jak i dotychczasowych klientów banku. Osoby, które nie posiadają jeszcze karty kredytowej, a chciałyby skorzystać z tej usługi, podczas zawierania umowy o kartę powinny zawnioskować o przelanie gotówki w ramach przyznanego limitu na dowolne konto (min. 500 zł). Spłata tej kwoty od razu zostanie rozłożona na raty.

– Naszym celem jest zachęcenie klientów do aktywnego korzystania z płatności bezgotówkowych, które w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej zdecydowanie zwiększają ich bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjną gotówką – mówi Leszek Modzelewski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Bankowości Detalicznej, w Alior Banku. – Analiza danych transakcyjnych Alior Banku wyraźnie pokazuje, że w czasie trwającej pandemii zmianie uległy zwyczaje zakupowe naszych klientów. Coraz częściej robią zakupy w sieci, i co ciekawe, chętniej zamawiają produkty o większych gabarytach, takie jak meble czy sprzęt AGD i RTV. Uznaliśmy, że w tej sytuacji możliwość łatwiejszego rozłożenia zdalnie wydanych kwot na raty może być dla nich dużym ułatwieniem. Warto podkreślić, że usługa rat w karcie dotyczy zarówno transakcji dokonanych kartą, jak i przelewów z rachunku karty – dodaje Leszek Modzelewski.

 

Konkurs dla aktywnych klientów

Jednocześnie, aby promować wśród klientów płatności bezgotówkowe, Alior Bank i Mastercard zorganizowały specjalny konkurs dla użytkowników kart debetowych i kredytowych. Akcja została podzielona na cztery dwutygodniowe etapy i polega na zdobywaniu punktów za każdą płatność kartą, na kwotę co najmniej 5 zł.

Nagrody główne, czyli urządzenia kuchenne Thermomix TM6, trafią w ręce 5 osób, które do 29.11.2020 r. uzbierają najwięcej punktów. Oprócz nagrody głównej uczestnicy mogą na poszczególnych etapach konkursu powalczyć o vouchery o wartości 500 zł do sklepu IKEA.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile