Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Inne, Newsy, Płatności, Rynek, Top30, Top7-Apple Pay w Millennium najpóźniej do połowy kwietnia 2019 r.

Apple Pay w Millennium najpóźniej do połowy kwietnia 2019 r.

Klienci Banku Millennium wyczekują płatności mobilnych Apple Pay. Jak poinformował bank na Twitterze, zakładany termin wdrożenia może się przesunąć. Usługa pojawi się najpóźniej do połowy kwietnia.

W październiku 2018 r. biuro prasowe Banku Millennium poinformowało redakcję, że rozpoczyna prace nad wdrożeniem Apple Pay i usługa pojawi się w pierwszych miesiącach 2019 r. Zakładano było że system zadebiutuje w marcu. Bank podał jednak na Twitterze, że zakładany termin wdrożenia może się przesunąć – Apple Pay pojawi się najpóźniej do połowy kwietnia. Banki planujące wprowadzić Apple Pay mogą zakomunikować  wdrożenia na około trzy miesiące przed startem usługi. Jeśli poddamy analizie dotychczasowe daty wdrożeń, to dojdziemy do wniosku, że Apple Pay debiutuje zazwyczaj w pierwszy lub drugi wtorek danego miesiąca. W grę może więc wchodzić 2 lub 9 kwietnia 2019 r.

bank millennium apple pay

System Apple Pay pozwala użytkownikom iPhone’ów wykonywać płatności zbliżeniowe w sklepach. Za jego pomocą można też płacić w aplikacjach. Analogicznym systemem płatności dla użytkowników telefonów z systemem Android jest Google Pay. Użytkownicy Androida mogą też korzystać z płatności zbliżeniowych HCE wdrożonych bezpośrednio przez banki (np. PKO BP, Millennium czy Pekao).

Płatności Apple Pay pojawiły się w Polsce dość późno, bo dopiero w czerwcu 2018 r. Posiadacze telefonów z Androidem mogli płacić zbliżeniowo już dwa lata wcześniej. Obecnie Apple Pay udostępnia 13 banków: Alior Bank, TMUB, Bank Pekao, Santander Bank Polska (i Raiffeisen), BGŻ BNP Paribas, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO Bank Polski, Inteligo i od wkrótce Bank Millennium

Źródło:
PRNews.pl


Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.