Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Inne, Newsy, Płatności, Top7-Mobilna autoryzacja w Pekao jeszcze w tym kwartale. Bank wycofał karty kodów jednorazowych

Mobilna autoryzacja w Pekao jeszcze w tym kwartale. Bank wycofał karty kodów jednorazowych

Osoby, które posiadają karty z kodami jednorazowymi będą z nich mogły korzystać najpóźniej do 14 sierpnia 2019 r. Później do wyboru będą kody SMS lub mobilna autoryzacja.

Bank nie wydaje kart z kodami już od grudnia. Te, z których korzystają jeszcze klienci będą aktywne do połowy sierpnia. Bank przypomina, że osoby, które będą chciały zmienić kartę kodów na inną metodę autoryzacji, powinny zachować sobie przynajmniej jeden kod na potrzeby przeprowadzenia tej operacji.

Na razie klienci mogą zmienić formę autoryzacji na kody SMS. Jeszcze w tym kwartale bank udostępni im jednak możliwość autoryzowania dyspozycji za pomocą aplikacji mobilnej.

– Bank jest w fazie testów nowej, mobilnej autoryzacji w kanałach elektronicznych na zamkniętej grupie . Chcemy być pewni, że nowa metoda spełni oczekiwania naszych klientów – mówi Tomasz Bogusławski z biura prasowego Banku Pekao. – Udostępnienie nowej metody klientom jest planowane do końca pierwszego kwartału 2019 r. Metoda będzie bezpłatna i dostępna zarówno dla nowych jak i dotychczasowych klientów Pekao24 – dodaje.

Mobilna autoryzacja staje się powoli rynkowym standardem. Polega ona na wykorzystaniu powiadomień push wysyłanych przez aplikację mobilną do autoryzowania transakcji internetowych. W momencie zlecenia przelewu klient dostaje powiadomienie z aplikacji, które musi zatwierdzić kodem PIN. Jest to alternatywa dla haseł przesyłanych za pomocą SMS-ów.

Mobilna autoryzacja działa już teraz m.in. w mBanku, ING Banku Śląskim, Getin Banku, eurobanku, TMUB, Santander Banku Polska i w niektórych bankach spółdzielczych. Nad wdrożeniem usługi pracuje także PKO BP.

 

Źródło:
prnews.pl


Autor |2019-01-17T11:27:05+02:0017 stycznia 2019 11:27|Kategorie: Aplikacje, Bez kategorii, Inne, Newsy, Płatności, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.